İnternet

Netaş’ın yeni ortağı ZTE oluyor!

ZTE, Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V.’ye ait olan hisselerini satın almak için kolları sıvadı.

Netaş’ın yeni ortağı ZTE oluyor!

Çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi olan ZTE, Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V’n portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini, bağlı şirketi ZTE Cooperatief U.A. kanalıyla 101.3 milyon dolara satın almak üzere bir anlaşmaya vardı. İşlem, Rekabet Kurumu’nun onayına sunulacak. 

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi olan Netaş, kazanacağı ilave teknolojik yetkinliklerle, müşterilerine daha fazla servis ve çözüm sunarak dış pazarlara erişimini yaygınlaştıracak. Ayrıca, Netaş’ın sağlam kurumsal yapısını, ArGe ve inovasyon odaklılığını ve yeni nesil teknoloji bilgi birikimini daha da güçlendirmesini sağlayacak.

Yeni ortaklık yapısının, Netaş’ın küresel büyümesini destekleyeceğini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay; “Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü olarak 160’tan fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştiriyor ve 5 kez Türkiye’nin “Yazılım İhracatı Şampiyonu” olma başarısını elimizde tutuyoruz. Netaş, bu topraklarda doğan bir teknoloji şirketidir ve 2023 yılı itibarıyla Türkiye’den çıkmış ilk 10 marka arasında olabilme hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan sonra büyümemizi küresel arenada çok önemli bir yeri olan bilişim çözüm ve teknolojileri üreticisi, yeni ortağımız ZTE ile sürdüreceğiz ve Netaş’ı küresel bir teknoloji şirketi olarak konumlayacağız. Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş olarak, ZTE ile beraber çalışarak dünya pazarlarında daha da yaygınlaşacağız. ZTE ile özellikle ArGe ve inovasyon alanlarında olmak üzere teknoloji birikimlerimizi karşılıklı olarak paylaşacağız. Bu işlemin Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için uygun bir ortam olduğunu vurguladığına inanıyoruz.” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.