İnternet

Ofisler Kablosuz Hayata Geçiyor

Anadolu Ajansı Artık Tamamen Kablosuz


Yapılan araştırmalar gösteriyor ki üst düzey yöneticileri desteklemek ve mobilite taleplerini karşılamak için, bilişim departmanlarının %71’i Wi-Fi yatırımlarını arttırırken, %46’sı da gelecekteki mobilite projeleri için bütçe artırımına gitti. İş dünyasının liderleri bu yaklaşımın faydaları arasında; kazandırdığı önemli rekabet avantajının yanı sıra çalışanların elde tutulması, verimlilik artışı ve maliyet tasarruflarına işaret ediyor. Bununla birlikte sonuçlar, bugün çalışanların yalnızca %14’ünün böyle bir işyerinin esnekliğinden ve özgürlüğünden istifade edebildiğini gösteriyor. Bu da, küresel işletmelerin halen yapılacak çok işi olduğunu ortaya koyuyor.

“Ofis” Kelimesinin Modası Geçecek

Teknoloji meraklıları için yeni nesli güçlendirilmiş Mobil Ağ sistemleri tasarlayan ve üreten Aruba Networks Türkiye Ülke müdürü Bülent Tekkaya “ Şuan içinde bulunduğumuz bölgedeki hareketlilik ve wifi konusunda talepler gösteriyor ki, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de gelecekteki çalışma alanları yerden ve kablolamadan bağımsız olacak. Teknolojinin geleneksel çalışma alışkanlıklarını sürekli olarak değiştirdiğini düşünürsek bundan birkaç yıl sonra “ofis” kelimesi modası geçmiş bir kelime olarak kullanılacak.” dedi.

1411996853_bulenttekkaya.jpg
Anadolu Ajansı Artık Tamamen Kablosuz

Türkiye’deki çok sayıda şirketin kablosuz bir hayata geçmek için istekli olduğunu belirten Tekkaya, tamamı kablosuz işyerlerinin artık bir seçenek değil, zorunluluk haline geldiğini söyledi. Bu konuda Aruba Networks’ün pek çok işletmenin yanı sıra Anadolu Ajansı için yaptığı çalışmanın altını çizen Tekkaya “Değişen bu ofis yaşamına ve bu doğrultuda yapılan yatırımlara en iyi örnek sanırım Anadolu Ajansı’nı verebilirim. Geçtiğimiz aylarda Anadolu Ajansından gelen talep doğrultusunda kurumun Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri dahil olmak üzere ağ bağlantısını tamamen kablosuz hayata taşıdık. Wifi sayesinde artık Anadolu Ajansı çalışanları herhangi bir yere kablo çekmek ya da fiş takmak zorunda değiller. Bu durum Ajans çalışanlarının iş yaşamını oldukça olumlu şekilde etkilediği gibi kurum için büyük bir maliyet tasarrufu getirdi” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.