İnternet

Opera kenar çubuğuna sürpriz özellik getiriyor!

Opera web tarayıcısı, kenar çubuğuna müzik çalma seçeneği geliyor!


Opera kenar çubuğuna yeni bir özellik geliyor. Yeni sürüm ile birlikte, tarayıcının kenar barında müzik çalma desteği sunuluyor.

Opera kenar çubuğuna sürpriz özellik getiriyor!

Opera Software, Opera isimli web tarayıcısı için yeni bir developer sürümü yayımladı. Yeni sürüm ile birlikte, tarayıcının kenar çubuğunda müzik çalma desteği sunuluyor. Şimdilik beta sürümünde yer alan bu özelliğin, yakında kararlı sürüm ile birlikte kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Beta sürümünde kenar çubuğunun Apple Music, Spotify ve YouTube Music gibi popüler dijital müzik platformlarının desteklendiği görülüyor. Elbette kullanıcılara kolaylık sunmayı ihmal etmeyen Opera, müzik çalma arayüzünün boyutunu değiştirme ve ekranın herhangi bir bölümüne sabitleme seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Şarkılar ise kenar çubuğunda yer alan player simgesi sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilecek.

Peki, Opera kenar çubuğuna müzik çalma seçeneği ne zaman eklenecek? Opera kenar çubuğundaki müzik çalma seçeneği nasıl kullanılır? Bu soruların cevabını merak edenler için hemen yanıtlayalım; bu özelliği geliştirici sürüm üzerinden hemen şimdi kullanmanız mümkün. Kullanıcılar web tarayıcısının kenar çubuğuna eklenen player simgesine tıklayarak erişebilecek. Açılan pencerede yer alan dijital müzik platformlarından bir tanesine tıklayarak ve hesabınıza giriş yapmanız yeterli.

Siz, müzik dinlemek için farklı sekmeler üzerinde geçiş yapmaya gerek kalmadan müzik dinlemenize imkan sunan bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Enes
Şu an o özellikle müzik dinliyorum. Arkadan spotifyı açmaktan daha iyi. Daha az performans kaybı yaşıyorum. Birde şöyle bir artısı var. Herhangi bir ses oynatmaya başlarsanız şarkı otomatik olarak duruyor
Cevapla
Ferit
Bence gereksiz bir özellik
Cevapla
ÖylesineBiri
Umarım OperaGx' e de gelir muhtemelen OperaGx' i bu özellikten mahrum bırakmaz
Cevapla
Nihat Doğukav
Valla benim de aklıma gelmişti. Benim aklımdaki çok daha iyisi hatta.
Cevapla
Cüneyt
Kesinlikle doğru bir adım olur operayı kullanırken kenar çubuğunda müzik kontrol paneli olsa diye düşünmüştüm benim gibi birden fazla sekmeyle çalışırken çok kolaylık olur keşke bunu Microsoftta biraz akıl etsede Windows 10 görev çubuğuna müzik kontrol paneli eklese
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.