İnternet

Outlook ve Hotmail kullanıcıları şokta!

Microsoft’un Outlook ve Hotmail hizmetlerinin spam filtreleri, gün itibariyle kırılmış durumda. Kullanıcılar, Outlook ve Hotmail servislerine erişemiyorlar.

Outlook ve Hotmail kullanıcıları şokta!

Microsoft'un Outlook ve Hotmail servislerini kullanan kullanıcılar, gün itibariyle posta kutularındaki gereksiz e-postalarında bir artış gözlemlediler.

Son 12 saat içerisindeki gereksiz e-postalardaki beklenmeyen artışın ise Outlook ve Hotmail bünyesindeki bir problemden kaynaklandığı belirtiliyor.

Microsoft'un Outlook ve Hotmail servislerindeki gereksiz e-posta konusunda yaşanan sorun, şirketin bu hizmete yönelik olarak alternatif bir çözüm üreteceği iddialarını beraberinde getirdi.

Microsoft ise şu anki süreçte, sorunu çözmek adına iki alternatif çözüm yolunu kullanıcılara sunuyor.

İlk olarak, Outlook ya da Hotmail hesabınızdaki gelen kutusunda yer alan gereksiz e-postaların engellenmesinin kullanıcılara kısa vadede rahatlama sağlayacağını ve kullanıcıların bu konuda endişelenmemesi gerektiğini ifade edildi.

İkinci olarak ise, şirketin altyapısına ulaşan spamların durdurulması için uzun vadede çözümlerin geliştirileceği belirtildi.

Outlook.com'un sorununun, servisin Office 365'e taşınması nedeniyle kaynaklandığına ilişkin soruları ise Microsoft yanıtsız bıraktı.

The Verge'de yer alan habere göre, Microsoft, Outlook ve Hotmail platformlarında sahip olduğu sorunu, en kısa zamanda çözeceğini bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.