İnternet

PayPal e-ihracat ile ilgili Türkiye'nin dört bir yanında eğitim veriyor

PayPal, Türkiye’deki girişimcilerin e-ihracata katılımlarını artırma hedefiyle başlattığı ‘Ben Kazanıyorum, Türkiye Kazanıyor’ kampanyası kapsamında Türkiye çapında eğitim seferberliğiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

PayPal e-ihracat ile ilgili Türkiye'nin dört bir yanında eğitim veriyor

Ödeme sistemleri sektörünün ve e-ticaretin lider ismi PayPal, başlattığı e-ihracat seferberliğini bir adım ileri taşıyor. Türkiye’deki orta ve küçük ölçekli şirketlerin e-ihracata katılımlarını artırmayı hedefleyen ‘Ben Kazanıyorum, Türkiye Kazanıyor’ kampanyası kapsamında PayPal, Türkiye’yi karış karış gezerek girişimcilere ulaşıyor.

Ana fikri, girişimcilerin yurtdışına ürün ve hizmet satarak hem kendilerinin kazanmasını hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak olan ‘Ben Kazanıyorum, Türkiye Kazanıyor’ kampanyası sayesinde, 250-300 milyon dolar seviyelerinde olan Türkiye'den yurtdışına online ürün satışının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 2-3 milyar dolar seviyesine ulaşabilmesi.

Kurumsal küçük ve orta ölçekli firmalar ile bireysel girişimcilerin ve hatta hane halklarının e-ihracata dahil edilmesi amacıyla “www.benkazaniyorumturkiyekazaniyor.com” portalini hayata geçiren PayPal, e-ticaretin yurt çapında bilinirliliğini artırmak için kurulan eğitim firması eticaretSEM ile güç birliği yaparak, E-ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansları kapsamında Türkiye’nin çeşitli kentlerinde e-ticaret ekosistemi içerisinde faaliyet gösteren şirket ve girişimcilere eğitim veriyor.

1415702462_kivanconan2.jpg

İlki 4 Kasım’da, İstanbul’da gerçekleştirilen eğitimler, Ankara’dan Gaziantep’e, Trabzon’dan Mersin’e, 16 büyük ilde 15 günde bir düzenlenecek. Girişimcilere e-ticarete başlamanın yollarının anlatıldığı ve sınır ötesi ticaretle ilgili bilgilerin paylaşıldığı etkinliklere, PayPal Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Direktörü Kıvanç Onan ile PayPal Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Cenap Doğru katılacak. Online ticaret alanında deneyim sahibi pek çok ismin eğitmen ve konuk olarak yer alacağı etkinliklere katılım ücretsiz. Program ve eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye www.eticaretsem.com adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.