İnternet

Periscope'a web profilleri özelliği geldi!

Periscope, yayıncılara web profili oluşturma özelliğini yeni sürümle birlikte kullanıma sundu.

Periscope'a web profilleri özelliği geldi!

iPhone cihazlar için yayınlandığından beri sadece altı ay içinde Periscope, çalışma biçimini değiştirerek birçok web siteleri için önemli bir uygulama haline geldi. Kısa süre öncede yatay video çekim özelliğini duyuran Periscope, yeni web profili özelliğini tüm kullanıcılarına sundu.

Twitter üzerinden canlı yayın yapabilmenize imkan sağlayan uygulama, yeni güncellemesi ile yayıncıların kendilerine özel web profilleri oluşturmasına imkan sağlıyor. Şirketten yapılan açıklamada Periscope kullanıcıların web sayfası profillerini kullanıma açtı. Yani artık kullanıcıların profil sayfaları artık webte de görüntülenebilecek, takip edilebilecek ve bilgiler alınabilecek. Bunu yapabilmek için ise periscope.tv/ adresinden sonra kullanıcı adını yazmak yeterli. Profil sayfanıza webten ulaşmak istiyorsanız https://www.periscope.tv/teknolojioku şeklinde kullanıcı adınızı yazmanız gerekiyor.

1442585978_img20150918171458.jpg

Peki Persicope’un kullanıcı profilleri için web sayfasını açması ne anlama geliyor? Periscope akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulama. Ancak bu önümüzdeki dönemde web üzerinde yer almayacağı anlamına gelmiyor. Kısa süre önce 10 milyon kullanıcı barajını aşarak mobildeki başarısını kanıtlayan Periscope, masaüstü kullanıcıları hedefleyerek büyümesini sürdürmeyi planladığını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.