İnternet

PewDiePie neden yalan söyledi?

50 milyon YouTube abonesine ulaşan PewDiePie, kanalını sileceğim yalanını neden söylediğini yayınladığı video ile açıkladı! İşte PewDiePie'ın yalan söyleme nedeni!

PewDiePie neden yalan söyledi?

Geçtiğimiz haftalarda YouTube fenomeni PewDiePie, 49 milyon abonesi olan kanalını 50 milyon olduğunda sileceğini açıklamıştı. Basına bomba gibi düşen bu açıklamanın ardından yüzbinlerce kişi PewDiePie'ın YouTube kanalına abone olmuş ve kısa sürede 50 milyon abone sayısına ulaşılmıştı. 

50 milyon aboneye ulaşılmasının ardından PewDiePie kanalını sildiğini açıklayan bir video yayınlamış ve herkesi ters köşe yapmıştı. PewDiePie, hiç bilinmeyen yedekte duran boş bir kanalı silmiş ve tabiri caizse herkesi keklemişti. PewDiePie'ın bu hareketi olumsuz tepkileri beraberinde getirmiş ve yalancılıkla suçlanmıştı.

PewDiePie, geçtiğimiz gün ise neden yalan söylediğini yine video ile açıkladı. PewDiePie'ın kanalını sileceğini açıkladığı ilk videoda; YouTube'un değişen politikası eleştirilmiş, PewDiePie'ın yeni video yayınlandığı zaman çok az bir kesime bildirim gittiği ve önerilen videolarda videolarının çıkmamasından şikayet edilmişti.

PewDiePie, yeni yayınladığı videoda ise YouTube'a tepki olarak böyle bir yalan söyleme gerektiğini, başka türlü YouTube yetkililerinin dikkatini çekemeyeceğini açıkladı. Dikkat çekme amacına ulaşmış olan PewDiePie için henüz YouTube bir hamle yapmadı. Ancak YouTube, YouTuberları hele ki PewDiePie gibi bir içerik üreticisini elinde tutmak istiyorsa politikasını esnetmesi gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.