İnternet

PewDiePie Twitch'e geçiyor!

Dünya'nın en çok takipçisine sahip Vlogger'ı YouTube'u bırakıyor!

PewDiePie Twitch'e geçiyor!

Diyelim ki YouTube yıldızı PewDiePie, diğer adıyla Felix Kjellberg'siniz. YouTube'un yeni reklam politikasından sonra size zarar verebilecek reklamlarla başınız karşı karşıyasınız. Para akışını nasıl devam ettirirsiniz? Dikkatinizin bir kısmını Twitch'e kaydırarak. PewDiePie, her Pazar saat 11:00'de yayın yapan haftalık bir Twitch gösterisi olan Best Club'ı başlattı.

Bir YouTube videosunda PewDiePie, Twitch şovuna çok önceden başlamaya karar verdiğini belirtiyor. Bu durumda zamanlama tesadüf olabilir. YouTube'a olan bağılılığı yıllarca iyi sonuç verdi ancak ana gelir kaynağını kesmek için sadece bir politika değişikliği kararı yetiyor.

1491894219_pewdiepieemmys.jpg

Ne olursa olsun, YouTube'un bu durumdan memnun olmayacağı kesin. PewDiePie'ın YouTube'dan uzaklaşarak rakip bir hizmete geçmesi YouTube için hiç iyi değil. Bu sadece potansiyel bir gelir kaybını olarak kalmaz, aynı zamanda YouTube'da canlı yayın yapan diğer kişilerin de bunu yapabileceğini gösterir.

YouTube'un canlı yayınları teknik açıdan sağlam olsa da, yalnızca abone amaçlı gösterimler gibi Twitch tarzı kanallara sahip değil. YouTube Gaming gibi uygulamalar olsa da bu yayıncılar için yeterli değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.