İnternet

PewDiePie, YouTube kanalını sildi mi? (Güncelleme)

Oyuncuların yakından tanıdığı ünlü YouTuber PewDiePie, kanalını silme kararı aldı. Peki, 49 milyon takipçisi olan PewDiePie, YouTube kanalını neden silecek?

PewDiePie, YouTube kanalını sildi mi? (Güncelleme)

YouTube'un en çok takipçisi olan kanalın sahibi olan Felix Kjellberg yani namı değer PewDiePie, geçtiğimiz gün çok ilginç bir karar aldığını açıkladı. 49 milyondan fazla takipçiye sahip olan ve oyun videoları çekerek YouTube'un en çok kazananlarından biri olan PewDiePie, işlerin yolunda gitmediğinden şikayetçi.

PewDiePie, YouTube üzerinden yayınlamış olduğu videoda, kanalı 50 milyon aboneye ulaştığında hesabını sileceğini açıkladı. Peki, PewDiePie neden böyle bir karar aldı? PewDiePie'ın bu açıklaması bir ilgi çekme amacı mı güdüyor?

PewDiePie, yayınladığı videoda; YouTube'un, videolarını öne çıkarılan videolar arasına almadığını, video yayınladığında bildirimlerin 49 milyon takipçiden sadece yaklaşık 2 milyon kişiye gittiğini ve abone sayısına göre izlenmelerin düştüğünden şikayetçi olduğunu dile getirdi.

PewDiePie'ın an itibari ile 50.061.855 abonesi bulunuyor. Ancak PewDiePie henüz YouTube kanalını kapatmış değil. 

Güncelleme: PewDiePie bu gece YouTube kanalını sileceğini Twitter hesabı üzerinden açıkladı.

Güncelleme 2: PewDiePie kendi kanalını silmedi. Olay tamamen bir şakadan ibaretmiş. Ama PewDiePie 2. kanalı olan ve kimsenin bilmediği kanalını sildi.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.