İnternet

Pirate Bay'dan ilginç karar!

Dünyanın en büyük torrent sitelerinden 'Pirate Bay'ın yeni aldığı karar çok akıllıca...

Pirate Bay'dan ilginç karar!

Şüphesiz Dünya'nın en büyük Torrent sitelerinden olan Pirate Bay geçtiğimiz günlerde kullanıcılar için küçük bir karar olsa da kendisi için çok büyük bir karar aldı.
1329738553_piratebay-logo.gifPirate Bay'ın aldığı karara göre 'torrent dosyalarına sunuculuk edilmeyeceğini; artık magnet link'lere yoğunlaşacaklarını' resmen duyurdu.

Peki bu karar neyi etkileyecek ?
Pirate Bay aldığı bu karar ile  yıllardır torrent paylaşımlarının telif haklarıyla başının bela olmasının bir adım daha önüne geçmiş olacaklar. Zira site artık telif hakları çiğnenen yazılımlar kendi bünyesinde olmayacak.

1329738474_telif-hakki.jpg

Bu nasıl olacak ?
Magnet link'ler kullanıcıların torrent platformları üzerinde dosyalarını paylaşabilmesini sağlayacak; ancak The Pirate Bay herhangi bir veriyi sunucusunda barındırmayacak. Kullanıcılar için herhangi bir değişiklik olmasa da Pirate Bay'ın aldığı bu akıllıca karar kendisini uzun yıllar etkileyecek. Bu akıllıca karar ile Pirate Bay farkını tekrardan gösterdi.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.