İnternet

PriceChop nedir, PriceCop nasıl kaldırılır?

PriceChop  nedir, PriceChop virüs mü, PriceChop reklamları nasıl kaldırılır? 


PriceChop bir tür adware yani reklam yazılımı olup bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir. Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti web sitelerinde karşınıza üzerinde ads by PriceChop  ve Ad Option yazan reklamların çıkmasına sebep olur. PriceChop ads gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. Ayrıca PriceChop ads virüs olmadığını da belirtelim.

PriceChop reklamları nasıl kaldırılır?

Yöntem 1PriceChop ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

●Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

●Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

●Yüklü programlarda  PriceChop, HD-V2.1, InfoHD-V2.1, Cinema Plus HD, cinema plus.2, PriceChop ads, PC Performer, Driver Performer,

Discount Cow, V-bates, PriceMeter, Supra Savings, weDownload Manager, PureLead, Search Assist, Re-Markable, Zombie Alert, Wajam, Coupon Server, Lollipop, HD-Total-Plus, BlockAndSurf, Safe Saver, SupTab, Search Protect, Lollipop, Software Updated Version, DP1815, Video Player,Convert Files for Free, Plus-HD 1.3, BetterSurf, Trusted Web, PassShow, LyricsBuddy-1,PureLeads, Media Player 1.1, RRSavings, Feven Pro 1.2, Websteroids, Savings Bull,TidyNetwork, Search Snacks, MyPC Backup, Re-markit

programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayıp ardından kaldırı tıklayın.

●izde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

Yöntem 2: Adwcleaner ile PriceChop  kaldırma  

Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır. 

●Adwcleaner yazılımını indirin.

●Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını ve diğer tüm açık programları kapatın.

●İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. 

●Scan butonuna tıklayın.

●AdwCleaner bilgisayarınızda bulunan PriceChop  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın

●ADW Cleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem 3: Emsisoft anti-malware  ile  PriceChop kaldırma

Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. 

●EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

●Blgisayarınızı EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

●EmsiSoft anti-malware PriceChop  ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

Yöntem 4: Malwarebytes anti-malware  ile PriceChop kaldırma  

Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır. Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. PriceChop'u kaldırma oldukça basıttir ancak, bilgisayarınızı iyi bir virüs taramasından geçirmeniz amacıyla yukarıda verilen önerileri yapmanızı öneririz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.