İnternet

Profiller Facebook'ta da onaylanacak

Twitter'da uygulanan doğrulama işlemleri, Facebook'a da yansıdı..

Profiller Facebook'ta da onaylanacak

Twitter'ın kurulduğundan beri uyguladığı doğrulanmış hesap uygulaması, artık Facebook'ta da karşımıza çıkacak. Facebook son aldığı karar ile onaylanmış hesap uygulamasını başlattığını resmen duyurdu. Twitter'daki düzen sadece ünlü kişiler için geçerli oluyordu, Facebook'ta kimleri kapsayacağı merak konusu.

Facebook'taki uygulamanın Twitter'dan ayrılan yanları, herhangi bir onay simgesi değil de kişinin kendi hesabı üzerinde daha fazla denetim sağlaması ve ayar yapabilmesi yönünde olacağı gelen bilgiler içeriğinde..

TechCrunh'da yer alan habere göre Facebook ünlü olan kişilere kendilerini tanıtmaları veya bu onayı istemeleri için bir fırsat vermeyecek, ünlü olup olmadığınıza Facebook karar verecek. Uygulamanın bu kısmında üyenin profilinin yaptığı hit, onayın alınmasında kriter olacak. Diğer bir nokta ise Facebook bu işlemler için kullanıcılarda ehliyet veya pasaport gibi belgeler talep edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.