İnternet

Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

Rekabet Kurulu; Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattı. Peki, bu operatörlere neden dolayı soruşturma açıldı?

Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

Haksız rekabeti önlemek isteyen Rekabet Kurulu, geçtiğimiz aylarda perakende teknoloji mağazaları için soruşturma başlatmış ve birçok firmaya cezalar yağmıştı. Firmaların arasında, fiyatlandırma konusunda yapılan gizli konuşmaların ortaya çıkmasının ardından ceza alan firmalardan sonra, şimdi de operatörlere soruşturma başlatıldı.

Rekabet Kurulu, şimdi de Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattığını açıkladı.

Rekabet Kurulu;

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi." açıklamasını yaptı.

Henüz soruşturma sürüyor. GSM operatörlerinin ceza alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.