İnternet

Ripple'ın kurucusu dünyanın en zengin 14. kişisi oldu

Bitcoin'deki dalgalanma ile kendini öne çıkararak büyük bir atılım yapan Ripple, kurucusunu 40 milyar dolarlık servetin sahibi yaptı.


2017 yılı kripto paralar için oldukça kazançlı geçti. Hem kurucuları hem de yatırımcılarına önemli paralar kazandırdı. Bunların en dikkat çekeni ise Ripple'ın kurucusu Chris Larsen oldu. Larsen'ın elinde tuttuğu coin ve şirket hissesi 40.1 milyar dolara ulaştı.

Piyasa değeri 700 milyar dolar ulaşan kripto para borsasını en gözde coinlerinden biri olan Ripple, yılbaşında 0,06 dolar iken şu an 2,72 dolar civarında işlem görüyor. Yaklaşık %40.000 gibi bir değer artışı kaydeden Ripple, yatırımcısını zengin etti.

Ripple kripto para biriminin kurucusu ve eski CEO'su olan Chris Larsen, 5,19 milyar Ripple sayesinde 14 milyar dolar kazandı. Şirket üzerindeki %17 hisse ile toplam servetini 40,1 milyar dolara ulaştıran Larsen, Forbes'in en zenginleer listesine 14. sıradan giriş yaptı. Bu servet ile Elon Musk, Sheldon Adelson, Steve Ballmer, Jacqueline Mars, Michael Dell, Laurene Powell Jobs, Paul Allen gibi milyarderleri geride bıraktı.

Yorumlar
erman
önüne gelen para birimi kuruyor nasıl bir iştir?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.