İnternet

Saat kaç? Google bu soruya yanlış cevap veriyor!

Saat kaç? sorusu kış saati uygulamasının kalkması ile bugün en çok karşılaşacağınız şey olacak. Ancak internet devi Google'a bu soruyu sormadan önce bir kez daha düşünün. Çünkü Google'ın saati de yanlış!

Saat kaç? Google bu soruya yanlış cevap veriyor!

Ülkemizde alınan bir karar ile bu yıl kış saati uygulamasına geçiş yapılmayacak. Elektrikte tasarruf yapmak için alınan bu karar dün gece itibari ile resmen uygulanmaya başladı. Normalde dün gece saatler 1 saat geri alınacaktı. Bu yüzden saat kaç sorusu da bugün herkesin konuşacağı konu haline gelecek.

Google, saat kaç?

İnternet devi Google'ın kafası bu konuda karışmış durumda. Normalde Google'a saat kaç yazdığınızda otomatik olarak bulunduğunuz ülkenin saatini gösteriyor.

1477810322_saat.jpg

Ancak bugün Google'a saat kaç yazdığınızda 1 saat öncesini gösteriyor. Eğer akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız saati otomatik olarak 1 saat geriye aldıysa; aşağıdaki linke tıklayarak güncel saat bilgisine ulaşabilir ve el ile saati ayarlayabilirsiniz.

Güncel saat bilgisi için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.