İnternet

Silicon Valley Facebook ile dalga geçti

Silicon Valley dizisi 5. sezonunun açılışında, son günlerde adı kişisel verileri paylaşmakla anılan Facebook ile dalga geçti.

Silicon Valley'den Facebook'a gönderme!

Teknoloji dünyasının popüler dizilerinden olan Silicon Valley, geçtiğimiz günlerde 5. sezonu ile izleyeciler ile buluştu. Silicon Valley dizisinin yapımcıları, son günlerde adı kişisel verileri izinsiz paylaşma ile anılan Facebook'a gönderme yapmaktan kendilerini alıykoyamadı.

Bildiğiniz gibi dizinin açılışında; Silikon Vadisi'nde yer alan şirketlerin logoları ve teknoloji dünyasındaki değişimler hızlı bir şekilde gösteriliyor. Silicon Valley, 5. sezonunun açılışında Facebook'un ismini ГДÇЭБФФЖ olarak değiştirmesi ile dikkat çekiyor.

Kiril alfabesi ile değiştirilen Facebook'un logosundan bir anlam çıkarmak mümkün değil. ГДÇЭБФФЖ ifadesini çevirdiğimizde GDZEBFFZH şeklinde bir metin ortaya çıkıyor. Ancak Silicon Valley yapımcılarının, veri gizliliğini ihlal etme konusunda adı çıkmış olan Rusya ile Facebook'u bağdaştırdıklarını düşünüyoruz.

Silicon Valley Facebook ile dalga geçti - Resim : 1

Facebook'u yapmış olduğu Android kullanıcılarının telefon ve mesajlaşma kayıtlarını kayıt altına alma ve kişisel bilgileri paylaşma gibi son ihlallerden dolayı zor günlerin beklediğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.