İnternet

Siri, John Travolta'yı öldürdü!

Apple'ın dijital asistanı Siri, ünlü oyuncunun öldüğünü söylüyor!


Siri, John Travolta’nın yaşını soran kullanıcılarına ünlü aktörün 2009 yılında hayatını kaybettiğini söylüyor. John Travolta hala yaşıyor fakat Apple’ın gururu olan dijital asistanı teknik bir sorun yüzünden bu haberi insanlara aktarıyor.

Aktarılana göre Siri; ABD, Polonya ve Avusturya’daki kullanıcılara bu cevabı veriyor. John Travolta’nın oğlu Jeff, 2009 yılında hayatını kaybetti. Siri, internetteki bu haberlerin aktörün kendisiyle ilgili olduğunu düşünüyor.

Hatanın fark edilmesinin ardından, Apple bu sorunu çözeceğini açıkladı. John Travolta’nın öldüğü haberi, Siri’nin insanlara verdiği ilk olağanüstü bilgi değil. Siri daha önce de Despacito’nun Bulgaristan’ın milli marşı olduğunu söylüyordu.

Yorumlar
Merlin
Aynı siri'ye Nokia Lumia 930 nasıl bir telefon dediğiniz zaman ya kendini kapatıyor yada cihaza reset atıyor çok iphone reset attırdım bu soru ile hatta Siri senmi Yoksa Cortan'a mı Zeki dediğimiz zaman kendisinin bir asistan Ancak Cortana nın asistan değil üstün bir yapay zeka olduğunu söylüyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.