İnternet

Spor ve teknolojinin birleştiği 5 muhteşem icat

Spor yapmayı sevenlere 5 muhteşem teknoloji geliyor

Spor ve teknolojinin birleştiği 5 muhteşem icat

Spor teknolojileri yıllar geçtikte mesafe kat ediyor. Bluetooth 4.0 teknolojisi en çok da spor teknolojilerine yaradı. Spor teknolojilerinde daha detaylı verilere sahip olmak antrenmanlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız anlamına gelir. Kendi çalışmalarınızı kontrol edebilmenizi sağlayan cihazların çoğu araştırmalar sonucunda olumlu etkileri görülüyor.

Spor ve teknolojinin kombinasyonlarını görebileceğiniz 5 cihazı sizlere tanıtmak istiyoruz.

TaylorMade R1

Golf klübü için tasarlanmış cihaz teknolojinin nimetlerinden bir tanesi. TaylorMade R1 bir uygulama sayesinde kontrol edilebiliyor ve atışlarınızın açısal ve güç olarak ölçümlerini veriyor. 8 ve 12 derece arasında ölçümlere sahip olan cihaz kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak teknolojilerden.

1365373180_1.jpg

Wahoo Fitness: RFLKT Bike Computer

Bisiklet sürmeyi sevenlere müjde. Bu küçük cihazı bisikletinize taktığınızda, ne kadar enerji harcadığınızı, kalp ritminizi, mesafe ve hız ölçümlerinizi yapıyor. Kontrollü spor yapmanın öneminden sıkça bahsedilir. Wahoo Fitness iPhone’lar için bir de uygulamayla geliyor. Bu uygulama sayesinde iPhone’unuzdan verilerinizi kaydedebiliyor ve zamana yayılmış performansınızı görebiliyorsunuz. Ayrıca spor zamanları için kendinize özel çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Bluetooth smart teknolojisiyle telefonunuza uzaktan bağlantı sağlıyor.

1365373204_2.jpg


Adidas Boost

Bu spor ayakkabıları enerji kaybını en aza indirmek için üretildi. İçinde bulundurduğu binlerce enerji kapsülleri sayesinde, koşu sırasındaki dengenin tamamen değişeceği belirtiliyor. Adidas, daha çok enerjinin geri dönümü, daha az yorgunluk anlamına gelecek diye açıklama yapıyor. Görünüşe göre oldukça heyecan verici bir teknoloji bizi bekliyor.

1365373240_3.jpg

EatSmart Precision Tracker Digital Bathroom Scale

Bir baskülün ne artısı olabilir diye düşünmeyin. Bu tartı kilonuzu, son ölçümünüzü ve aradaki farkı göstererek ne kadar kilo verdiğinizi ya da aldığınız gösteriyor. Tanımlamayı kilonuza bağlı olarak yapıyor. Ayrıca tüm geçmiş kilolarınızı da kaydedebiliyor, daha sonra LCD ekranında görüntüleyebiliyorsunuz.

1365373261_4.jpg

Under Armour Amour39

Bir çok markanın da piyasaya sürdüğü bileklik, spor esnasında, pozisyon, hız ve vücut özelliklerinize bağlı olarak, kalp ritminizi, harcadığınız kaloriyi ve yaptığınız işi gösterir. Bileklik Bluetooth ile iPhone'unuza bağlanarak daha işlevsel olarak kullanılabilir. Kontrolünüzü ona bırakın.

1365373408_5.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.