İnternet

Spotify, bazı müzikleri platformundan kaldırdı!

Spotify, bazı müzikleri çok haklı bir sebepten dolayı platformundan sonsuza kadar kaldırdığını açıkladı. İşte Spotify'ın gerekçesi.


Popüler müzik servisi Spotify, toplumun huzuru için çok doğru bir karar aldığını bugün duyurdu. Çevrimiçi müzik servislerinin popüler olmasında büyük rol sahibi olan ve plak şirketlerini bu hizmetlere yönlendiren Spotify, bazı sanatçıların müziklerini platformundan kaldırdığını açıkladı.

Açıklamalara göre; müzikleri kaldırılan sanatçılar, genellikle ırkçı ve nefret dolu sözlere sahip müzik yaptıkları için artık kendilerine Spotify'da yer bulamayacak.

Spotify sözcüsü; "Spotify yasadışı müzik ve nefreti kabul etmez. Şiddet içeren, deri rengi, din, cinsellik ya da her türlü ayrıştırıcı görüşe sahip olan müzikler artık platformumuzda yer almayacak." ifadelerini kullandı.

Bu ifadelerden küfür içeren Explicit içeriklerin tamamının kaldırılacağı anlaşılmamalı. Spotify'dan kaldırılan içerikler sadece ırkçılık ve dine saldıran müzikler olacak.

1502956262_spotify.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.