İnternet

Superonline çok hızlı!

Turkcell Superonline dünyanın internette en hızlı ilk 10 ülkesinden çok daha hızlı.

Superonline çok hızlı!

Turkcell internet üzerinde oldukça iyi çalışıyor. Dünya İnternet Durum Raporuna göre, Turkcell Superonline dünyanın internette en hızlı ilk 10 ülkesinden çok daha hızlı. İnternet hızı ortalaması 18 Mbps olan Turkcell Superonline, 14 Mbps ile en hızlı ortalamaya sahip Güney Kore’nin bile önünde yer alıyor. Turkcell Superonline, 2,9 Mbps olan dünya ortalama internet hızının ise yaklaşık 6 kat üzerinde bir hız ortalaması sunuyor.

Dünya üzerinde 70’den fazla ülkede hizmet veren ve internet istatistik ve raporları sunan Akamai firmasının 2012 Yılı 4. Çeyreği için hazırladığı İnternet Durum Raporu yayınlandı. Rapora göre dünyada ülkelerin ortalama internet hızları yeniden belirlendi.

1367515980_01.jpg

Dünya ortalaması 2,9 Mbps
Akamai’nin raporuna göre, geçtiğimiz çeyrekten bu çeyreğe bakıldığı zaman tüm dünyanın ortalama internet bağlantı hızı yüzde 5 artış göstererek 2,9 Mbps’ye yükseldi. Raporda 2011 yılı ile kıyaslandığı zaman ise ortalama internet hızının yüzde 25 arttığı kaydedildi.

İnternette en hızlılar Uzakdoğu ülkeleri
Rapora göre dünyanın en hızlı internet bağlantı hızına sahip ilk 10 ülkesi ortalama bağlantı hızlarını daha da artırdı. Hollanda’nın hızı yüzde 3,3, Hong Kong’un hızı yüzde 5,4 artarken Japonya’nın ortalama bağlantı hızı ise yüzde 19 artış gösterdi. Raporun en hızlı internet ortalaması sıralamasında ise fiber yayılımında oldukça ilerde olan Uzakdoğu ülkeleri yine başı çekti.  Sıralamanın ilk üçünde 14 Mbps ile Güney Kore, 10,8 mbps ile Japonya ve 9,3 mbps internet hızı ortalamasıyla HongKong yer aldı. Türkiye ise, Akamai’nin hazırladığı rapora göre ortalama internet bağlantı hızı sıralamasında alt sıralarda yer aldı. Türkiye’nin 2012 yılı dördüncü çeyrekte ortalama internet hızı 2,754 Mbps oldu.

Turkcell Superonline’ın ortalama internet hızı dünyanın en hızlı ülkelerini geride bıraktı

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, müşterilerine sunduğu ortalama internet hızı ile Akamai raporunda yer alan en hızlı ilk 10 ülkeyi bile geride bıraktı. İnternet bağlantı hızı ortalaması 18 Mbps olan Turkcell Superonline, 14 Mbps ile en hızlı ortalamaya sahip Güney Kore’nin bile önünde yer alıyor. Turkcell Superonline 2,9 olan dünya ortalamasının 6 katı, Türkiye’nin ise yaklaşık 7 katı hızlı bir ortalamaya   sahip.

Türkiye’de evlere kadar 1000 Mbps’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan Turkcell Superonline, aynı zamanda dünyada evlere kadar bu hızı verebilen ilk 5 operatör içerisinde yer alıyor. Türkiye’de 75 şehre değen 32.000 kilometreye yakın fiber internet omurgasıyla 12 şehirde, 1 milyon 400 binden fazla haneye dünya standartlarında fiber internet hizmeti sunuyor. Fiber internette 464 bine ulaşan müşteri sayısıyla Türkiye pazarda lider konumda bulunan Turkcell Superonline, yatırımları ile Türkiye’nin dünya fiber internet liginde üst sıralara yükselmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Akamai İnternet Durum Raporu
Akamai her çeyrek dönemde İnternetin Durumu Raporu (State of the Internet) yayınlıyor. Bu rapor, Akamai Intelligent Platform üzerinden toplanan verilerden atak trafiği, genişbant internet, mobil internet ve diğer ilgili konularda istatiksel veriler sağlıyor. www.akamai.com/stateoftheinternet

Yorumlar
QWERTY
@Taylan sen 30 gunde bir 3 5 saat soguk hava ufleyip,sonra vantilator gibi ortam havasini ufleyen klima varii cihazlara yuksek meblaglar bayilacak ve ustune o cihazi öve öve bitiremeyecek bir kitlenin elemanısın sanırım :))) Ortam havası demişken ülkemizde şuan ortam 3megabitten esiyo 3 5 saatten sonra,ne tesadüf süperonline da 3megabite düşüyor 3 5 saaten sonra!Ancak bu kadar ortam havası iyi üflenir,tebrikler süperonline :))))
Cevapla
Taylan
QWERTY baya terbiyesizmis
Cevapla
QWERTY
@Sucker Superonline devrimmi yapmis! :) Guldurme insani Allah askina,milleti dusunuyosa superonline Akn yi arttirsin! verdikleri hiz kac saatte 3mbp duse acaba?!Hic hesaplamayi dusundunmu? O kadar reklam yapacagina al hesap makinesini hesapla!! Ok? 100mbtms 1000 mbtms hikaye,30 gunde 3 saat calisan sonra hava ufleyen klimalar gibi verdikleri hizmet :))) Siz neyin kafasini yasiyorsunuz? Acin gozunuzu demokratik tepkinizi koyun,olmayin koyun :))) Tepkiniz yoksa övgünüzde olmasın bari,yanlisligin degirmenine su tasimamis olursunuz hic olmazsa!
Cevapla
QWERTY
@Suckre! 100 kusur senelik devlet kurumunun yaptigini 4 senede superonline yapti gibi bakis acisiyla bakmanda ne etikdir nede gercekcidir! 100 kusur sene once internetmi vardi? internetten bahsediyoruz,kurumlarin tarihcesinden degil! 17 18 sene once superonline in kontorli internetini kullandim,ne diye o gunlerde fiber vermiyodu superonline desem nasi olur? oyle ya keramet superonline da ise o zaman vereydi fiberi!! Demekki neymis? Teknolojideki gelismeler,akımlar gozardi edilmeden gercekci ve adaletli olmak gerekirmis! anladiysan ne mutlu,anlamamazliga vurursan sen bilirsin. Deve kuslarida kafasini kuma gömuyor ama mutlu mesut yasiyor !:))
Cevapla
QWERTY
@Suckre bir hesapla bakalim 250 gb Adil kullanim kotasi verse 100mbt le kac saatte bitirisin o 250gbydi? yada 500 versin onu kac saatte bitirirsin? Yada isine gelen tarifede herhangi bir tarifede hesapla kac saat kac gub sonra 3mbte duser hız?! Lutfen cok bilgili birisi olarak aydınlat hele su insanları :)) Ogrensin insanlar! fiyattanda bahset bi zahmet! Pekii devlet 3mbt i zorunlu tutmasa kaca indirirler acaba devrim yapan super superonline cilar? Download yapmayacaksa o hızları kim napacak?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.