İnternet

Takip edenler artık kariyer sahibi olacak !

Dünyanın ilk ve tek sosyal medya gibi takip et sistemi ile çalışan yeni nesil kariyer sitesi Türkmen asıllı bir Afganistan vatandaşının girişimi ile Türkiye’de açıldı.

Takip edenler artık kariyer sahibi olacak !

Özellikle gelişen teknoloji ve sosyal medya ilgisi dünyanın en büyük sorunlarından biri olan işsizliğe nasıl bir çözüm sağlayabilir düşüncesi ile hayata geçen proje; işsizler, işini değiştirmek isteyenler, staj arayanlar, yeni mezun öğrenciler ile işverenlere büyük kolaylık sunuyor.

İş arayan adaylar sitede bulunan takip et sistemine, uzmanlık alanlarını, çalışmak istedikleri şehirleri ve çalışma türlerini belirtiyorlar. Bu belirttikleri kriterlere göre iş ilanları adayın anasayfasında otomatik olarak listeleniyor. Böylece aday site içinde tek tek, saatlerce iş ilanı aramadan iş başvurusu yapabiliyor.

Ayrıca adayların en çok şikayet ettiği uzun özgeçmiş doldurma, site reklamları ve karmaşık site içeriği bu yeni startup girişiminde bulunmuyor.

1422524225_ekran-alintisi-12.png

Site ayrıca işverenler için de devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atıyor. Özellikle yeni girişimci, kobi gibi işverenlerin yüksek fiyatlardan şikayetçi olduğu iş ilanı verme derdine de son veren Kariyername başvuru başına ödeme sistemini geliştirmiştir. İşverenler iş ilanı vermek için ücret ödemiyor sadece iş ilanlarına başvuru aldıkça ücret edeyerek yüksek iş ilanı yükünden kurtulmuş oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kariyername Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu “ özellikle gençler başta olmak üzere herkesin rahatça iş bulup iş ilanı vermeleri için yola çıktıklarını, iş ve personel arayanların rahatça arayışlarını sonlandırmalarını hedeflediklerini belirtiyor. Bilinen kariyer sitelerinden tamamen farklı bir yapıda hayata koydukları bu yeni startup girişimi ile sektöre farklı bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini belirten Hacıömeroğlu, firmaların iş ilanı vermek için ciddi maliyetlere girmesine, iş arayanların ise iş bulmak için saatlerce iş aramalarına gerek olmadığını sözlerine ekliyor.

Kariyername ile takip et iş ayağına gelsin sloganı ile yola çıkan kariyername sosyal medya duruşunu kariyer sektörüne uyarlayarak hayatımıza iş ve eleman bulma konusunda kolaylık eklemek istiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.