İnternet

TROY 7 milyonu aşkın kart ile büyük başarı yakaladı!

TROY, 7 milyonu aşkın kartın sağ alt köşesine yerleşerek önemli bir başarı elde etti. İşte detaylar!

TROY 7 milyonu aşkın kart ile büyük başarı yakaladı!

2018'i 8 kat büyümeyle kapatan Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY, 7 milyonu aşkın kartın sağ alt köşesine yerleşerek önemli bir başarı elde etti.

TROY'un geride bıraktığı 2,5 yılı değerlendiren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “2018'de kullanıcılara verilen her 4 karttan 1'i TROY logoluydu. TROY olarak Türkiye'nin her köşesinde, herkesin hayatında yer edinmeyi ve daima yenilikçi olmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2019 yılı hedefimiz, 17 milyon kartın sağ alt köşesine yerleşmek” diye konuştu.

Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabalarıyla Bankalararası Kart Merkezi (BKM) çatısı altında hayata geçirilen TROY, 2,5 yılı geride bırakırken dikkat çeken bir başarıya imza attı. Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan, alışveriş yapmayı ve ATM'den para çekmeyi sağlayan teknolojik altyapı ve marka olan TROY, 2018 sonu itibariyle 8 kat büyüyerek 7 milyonu aşkın kart adedine ulaştı.

2018’de 8 kat büyüyen TROY Türkiye’nin her köşesinde!


 
TROY'un geride bıraktığı 2018 yılını değerlendiren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko; BKM verilerine göre Türkiye'de kartlı ödemelerin, mevcut kart kullanıcılarının daha çok harcama yapmasıyla değil, sisteme yeni giren kullanıcı adedindeki artışla büyüdüğünü söyledi.

“Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY olarak amacımız, finansal kapsayıcılığı artırarak henüz kartlı ödemeleri kullanmayan 20 milyonu aşkın kişiye temas etmek. Bugün Türkiye'nin istisnasız tüm illerindeki kişilerde toplam 7 milyon adet TROY logolu kart bulunuyor. TROY'un ulaştığı 7 milyonun büyük çoğunluğu ise daha önce hiç kart kullanmamış kişilerden oluşuyor. 2019 yılı için hedefimiz ise 17 milyon kartın sağ alt köşesine yerleşmek” diye konuştu.

Yorumlar
Mathias
Ülke için güzel troy bir şekilde yurt dışına da taşınmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.