İnternet

Tunnelbear VPN satıldı!

Popüler VPN hizmeti Tunnelbear, McAfee tarafından satın aldın. Peki, Tunnelbear artık ücretsiz olmayacak mı?

Tunnelbear artık McAfee bünyesinde

Tunnelbear VPN, bugün McAfee bünyesine katıldığını açıkladı. Ücretsiz popüler VPN hizmeti Tunnelbear, McAfee bünyesinde artık daha güvenli bağlantı sunacak. Peki, Tunnelbear'ın ücretsiz servisi sonlandırılacak mı?

McAfee, Tunnelbear'a Safe Connect adındaki güvenli bağlantı hizmetini getirecek. Safe Connect sayesinde hem standart hem de kurumsal alandaki kullanıcılar daha güvenli bir şekilde VPN hizmetini kullanabilecek.

Diğer Antivirüs firmalarının bünyesinde yer alan VPN hizmetleri 7 günden sonra kullanıcıdan ücret talep ediyor. Tahminlerimize göre Tunnelbear da yakında ücretsiz servisini sonlandıracak.

Tunnelbear, kullanıcıların verilerini toplamaması ile öne çıkıyordu. Ancak satın alma şartnamesinde, bu alanda bir değişikliğin olabileceği yer alıyor. Muhtemelen McAfee, kullanıcı verilerini "ananoim" olarak toplayacak.

Tunnelbear VPN satıldı! - Resim : 1

Ülkemizde yasaklı olan VPN hizmeti Tunnelbear'ın, McAfee bünyesine geçmesinin ardından yasağının kalkacağını düşünüyoruz. Standart kullanıcılar için bu yasak kalkmasa bile, kurumsal alanda yasağın kalkma ihtimali çok yüksek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.