İnternet

Türk Telekom'dan büyük kıyak! Bunu hiç bir operatör yapmadı!

Türk Telekom'un aboneleri için geliştirdiği yeni deneyimler büyük ses getirdi. İnternetten tutun da sosyalleşmeye varana kadar müthiş bir deneyim Türk Telekom müşterilerinin yüzünü güldürdü. İşte detaylar.

Türk Telekom'dan büyük kıyak! Bunu hiç bir operatör yapmadı!

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ‘kalbi’nde yer alan opera salonuna ismini veren Türk Telekom, 2022 yılı boyunca AKM ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemelerini sağladı. Sanatseverlere, AKM içinde ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda WiFi deneyimi sunan Türk Telekom, “Türk Telekom Lounge” alanında ve “Robot Cafe”de ziyaretçilere ayrıcalıklı deneyimler yaşattı.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin destekçisi olarak birbirinden ünlü isimleri müzikseverlerle buluşturan Türk Telekom, ‘Türk Telekom Prime Açık Hava Sineması’ ile son dönemin en beğenilen filmlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Herkes için erişilebilir yaşam ilkesini benimseyen Türk Telekom, görme ve işitme engelli sanatseverlere yönelik Sesli Adımlar uygulamasını da 2022 yılında AKM’de kullanıma sundu.

Teknoloji sanatla harmanlandı

Türk Telekom, Mayıs ayında AKM’nin ‘kalbi’ Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlediği gala gecesiyle Türkiye’de ilk defa bir senfoni orkestrası performansının dijital sanatla harmanlandığı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Gecede; canlı seslendirilen eserlere, salonu 360 derece çevreleyen yenilikçi sahne ve ışık tasarımıyla oluşturulan gösteri eşlik etti.

Toplumun her kesimini kucaklayan, kaynaştıran, birleştirici yapısıyla Türk Telekom yıl boyunca gerçekleştirdiği konser ve etkinliklerle sanatseverlere özel ayrıcalıklar da sundu.  

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'ye marka değeri kazandırmak için başlatılan Kültür Yolu projesi kapsamındaki Beyoğlu Kültür Yolu Festivalleri’nin de destekçileri arasında yer alan Türk Telekom, yıl içerisinde düzenlediği konserler ve etkinliklerle toplam 37 müzisyen ve müzik grubunu halka açık ve ücretsiz olarak Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşturdu. Festivallerde 100 bini aşkın katılımcı yer aldı.  Festival boyunca haftanın 5 günü, Türk Telekom’un ayrıcalıklı hizmetler sunan markası Türk Telekom Prime’ın Açık Hava Sineması etkinlikleri ile 16 sinema filmi seyirciyle bir araya geldi.

 Türk Telekom’un teknolojik çözümleriyle erişilebilir yaşam

İnsanı merkeze alan Türk Telekom, sanat ve teknolojinin yanında, AKM’nin erişilebilir bir merkez olma misyonuna da katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Telekom’un mobil cihazlara yüklenebilen ücretsiz uygulaması ‘Sesli Adımlar’ ile görme ve işitme engelli sanatseverler, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, uygulamanın yönlendirmeleri eşliğinde engelleri aşan bir deneyim yaşıyorlar.

Ayrıca Türk Telekom’un ‘Günışığı’ projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli atölyeler ve etkinliklere katılan az gören çocuklar, akranlarıyla bir araya gelerek sanatın ışığıyla kendilerini ifade etmenin yollarını öğreniyor. Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik Günışığı projesine katılan ve erken müdahale eğitimleriyle görme yetkilerini kullanabilen çocuklardan Çağla Kıcır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’de unutulmaz bir piyano performansı sergiledi.

Yorumlar
Recep
Upload Hızlarını artırsınlar bı ilk önce Turkcell kadar olamıyorlar Türkcell 100 mbps internete en az 15 20 mbps upload hızı veriyor kendileri 7 8 mbps upload hız veriyor
Cevapla
Trde bir Uzaylı
Güzel reklam, hizmet kalitesini geliştirmek için gitmesi gereken paralar nerelere gidiyor ... Ta ilk kurulduğundan beri Türk Telekom TTNet vb hizmetlerinin abonesiyken çok daha pahalı olduğu halde kimi zaman 3 katı hizmet alabildigim için başka sağlayıcılara gecmemi haklı çıkaran sebeplerden biri de buydu. Kalite artmadan reklam yapılmaz arkadaş.
Cevapla
yavuz
boş işler bunlar ücretleri düşürsünler vatandaşı düşünüyorlarsa...
Cevapla
Çetin
Önce hizmet Tarsus ta fiber yok hep kopuyor fatih mahallesi
Cevapla
serhan
cekmiyor ki, en büyük mesele bu (hatay antakya gazi. mh).
Cevapla
Mehmet Akkaya
Brak fiberi bursa nın göbeğin de normal altyapı yok bunların hepsi davul tozu yersen
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.