İnternet

Turkcell, 2018 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı

Turkcell, 2018 yılının ilk çeyreğinde 4 milyar 762 milyon TL ile tüm zamanların en yüksek üç aylık gelirini elde ederken, net kârı ise 501 milyon TL’ye ulaştı.

Turkcell, 2018 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı

Geçtiğimiz Mart ayında 3 yıllık yeni hedeflerini duyuran Turkcell’de 2018 ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Turkcell grup bazında 4 milyar 762 milyon TL ile tüm zamanların en yüksek üç aylık gelirini elde ederken, yılın ilk çeyreğinde net kârı ise 501 milyon TL’ye ulaştı.

Turkcell'in gelirlerinin yüzde 67’si data ve dijital servislerden geldi. BiP, TV+ ve fizy gibi ana dijital servislerin indirilme sayısı Nisan ayında 91,4 milyona ulaştı. Ses, data ve dijital hizmetlerin üçünü birden kullanan müşterilerin oranı artmaya devam ederek yüzde 58,7’ye ulaştı. Dijital marka lifecell’in abone sayısı Nisan ayında 468 bini geçerken bu abonelerin 3’te 2’si Turkcell ile ilk tanışan müşteriler oldu. 

29 Mart’ta yapılan Genel Kurul toplantısında hissedarlarının aldığı karar ile 1,9 milyar TL kâr payı dağıtmaya hazırlanan Turkcell, 2010 yılından bu yana şirket net karının yaklaşık yüzde 60’ını temettü olarak dağıtmış olacak. İlk çeyrek bitmeden gerçekleşen Genel Kurul toplantısında ayrıca Turkcell Holding’in üç temsilcisinin Yönetim Kurulu’nda yer alması da sağlanmıştı.  

4.5G’nin ikinci yılında Turkcell’in, Türkiye’de canlı şebekede 1Gbps hızın üzerine çıkan ilk operatör olduğunu hatırlatan Terzioğlu, “4.5G hizmetinin ikinci yılını, Mardin’de saniyede 1 gigabit’in üstüne çıktığımız hız testiyle kutladık. 

5G’ye yönelik yaptığımız hazırlıkların da bir ispatı niteliğinde olan bu hızı ilk defa canlı şebekede sunmuş olduk.  Aynı zamanda fiber şebekemizde saniyede 10 Gbps’a varan hızda internet erişimi sağlıyoruz. Altyapımızda ultra hızlara ulaşmak üzere yaptığımız çalışmaların, üniversite ve uluslararası kurumları da içeren geniş bir ekosistemle çalıştığımız 5G’nin kullanım modellerini geliştirme sürecine de katkısı olacağına inanıyoruz” dedi.   

Yorumlar
Volkan
2gb interneti 25 tl saatarsa tabi kar eder
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.