İnternet

Turkcell Superonline ve Telekom Austria Grup işbirliği hayata geçti

Kurumlara yurtdışı bağlantılarında güçlü yeni bir seçenek: Turkcell Superonline ve Telekom Austria Grup işbirliği hayata geçti


Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, küresel oyuncuların Türkiye pazarında yatırımlarını desteklemeye devam ediyor. Böylece kurumsal müşterilerinin bağlantı çeşitliliğini uygun maliyetlerle arttıran Turkcell Superonline son olarak Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen operatörlerinden Telekom Austria Grup ile MPLS POP işbirliği anlaşmasına imza attı.

İşbirliği kapsamında Telekom Austria Grup, Turkcell Superonline altyapısını kullanarak İstanbul’daki MPLS POP noktasını devreye aldı. İmzalanan anlaşmaya göre Turkcell Superonline, Telecom Austria’nın uluslararası kapasiteye sahip MPLS POP’unu ve sunucularını veri merkezinde barındıracak. Bu POP noktası ve sunucular dünyaya, Telecom Austria ile Turkcell Superonline arasında halihazırda bulunan, 100 Gbps teknolojili, toplamda 8 Tbps kapasiteyi destekleyebilecek ara bağlantı yapısı üzerinden bağlanacak.

Bu şekilde bir yandan Telekom Austria’nın küresel müşterilerinin Türkiye’deki ofislerine daha hızlı erişimi sağlanırken, diğer yandan Turkcell Superonline’ın kurumsal müşterileri Telekom Austria’nın dünya çapında yaygın altyapı ağı üzerinden yurtdışındaki bürolarına ya da şubelerine doğrudan erişim olanağına sahip olacak.

“Amacımız Türkiye pazarında erişim çeşitliliği yaratmak”

 1422963143_emre-erdem2.jpg

Küresel oyuncuların Türkiye’ye yatırım yapmasının önemini vurgulayan Turkcell Superonline Operatör İlişkileri ve Toptan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Erdem, fiber yatırımlarına başladıkları ilk günden bu yana ısrarla üzerinde durdukları İstanbul’u internetin başkentlerinden biri yapma hedeflerine de katkıda bulunacak bu işbirliğiyle yapılan yatırımlara bir yenisinin eklendiğini kaydetti.

Gerek Türkiye’deki şirketlerin yurtdışına çıkışlarını, gerekse küresel oyuncuların ülkemize erişimlerini sağlamak için farklı seçenekler yaratmayı amaçladıklarını dile getiren Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Küresel oyuncuların pazara girmesi, müşterilerin çok sayıda seçeneğin bulunduğu bir ortamda hizmet almasını sağlıyor. Bu da Türkiye pazarını geliştiriyor. Bu nedenle şimdiye kadar Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen pek çok küresel oyuncuyla el sıkıştık. Telekom Austria Grup ile gerçekleştirdiğimiz MPLS POP işbirliği, bu anlamda bizim için çok önemli bir adım. Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen operatörlerinden Telekom Austria Grup ile bu adımı atmaktan çok mutluyuz. Bu iki taraf için de avantajlar sunan bir anlaşma oldu. Küresel operatör yerel pazarda ulaşılabilir hale gelirken, ülkemiz de Telekom Austria’nın dünya çapındaki güçlü ağına dahil oldu.”

“Rotamız müşterilerimiz için küresel bağlantılar sunmak yönünde”

Telekom Austria Grup Toptan Satış Direktörü Sefan Amon ise işbirliğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Telekom Austria Grup Toptan Satış geçtiğimiz yıllarda geçirdiği dönüşümle, grubumuzu tüm Avrupa ülkelerine hizmet sunan bir operatör haline getirdi. Yeni bir iş yılının başındayken bu işbirliğiyle hizmet sunduğumuz ülkelere bir yenisini eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’daki yeni PoP noktası ile rotamızı uluslararası müşterilerimiz için küresel bağlantılara çevirmiş bulunuyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.