İnternet

Türkiye siber saldırı altında mı? (Güncelleme)

Türkiye'nin büyük bir siber saldırı altında olduğu düşünülüyor. EGM, POLNET, noter ve şehir sitelerine erişim sağlanamıyor.

Türkiye siber saldırı altında mı? (Güncelleme)

Türkiye güne büyük çaplı siber saldırı ihtimali ile uyandı. EGM, POLNET, noter, şehir siteleri ve gov.tr uzantılı resmi sitelere uzun bir süredir erişim sağlanamıyor.

Aktarılan son bilgilere göre; Atatürk Havalimanı'nda POLNET sistemi bu yüzden işlevini yerine getiremez hale geldi.

Ayrıca sistemde yaşanan sorundan dolayı; kasko, poliçe, noter ve pasaport gibi bir çok hizmet de çalışmıyor.

Henüz yetkililerden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Resmi sitelerin açılmamasının nedeninin, siber saldırının yanında sistemsel sorundan da kaynaklanabileceği düşünülüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, dünden beri devam eden sorun için açıklama yapmıştı. 7 Mart günü saat 15:45 sıralarında gelen açıklamada; Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi Polnet'te meydana gelen bir sorundan dolayı hizmet verilemediği, sorunun 17:45 gibi düzeleceği yer alıyordu.  Ancak sorun 8 Mart günü yani bugün de düzelmiş değil.

Güncelleme: Sistemler hizmet vermeye tekrardan başladı. Ancak erişim sorununun nedeni henüz açıklanmadı.

Türkiye siber saldırı altında mı? (Güncelleme) - Resim : 1

Yorumlar
İbrahim
Bu aksaklığa sebep olan tüm yabancı hackerların Allah bin türlü belasını versin. İnsanlarımız hiç bir hizmeti kullanamıyor. İnsanlar noterlerde ve Trafik Tescil şubelerinde fuzuli bekliyor. Tüm bu aksaklığa sebep olan yabancılara lanet olsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.