İnternet

Türkiye'de Bitcoin için siyasi partiler devrede!

Türkiye'de Bitcoin için siyasi partiler devreye girdi.


Günümüzün yeni para birimi olan Bitcoin, yasal olmadığı için ekonomiye uzun vadede zarar verecek gibi görünüyor. Bu süreçte bazı ülkeler Bitcoin'i tamamen yasaklamıştı. Şimdi ise bir atılım Türkiye'deki bir siyasi partiden geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Bitcoin yasallaştırılsın açıklamasında. bulundu. Ahmet Kenan Tanrıkulu, Bitcoin'in yasallaştırılmasının ve kendi borsamızı kurmamızın altını çiziyor.

Tanrıkulu konuyla ilgili ; "Halen Türkiye’de çok sayıda işletme kripto para ile ödeme kabul etmekte, Bitcoin tarzi kripto para birimlerini kullanan müsterilerin sayısı artmaktadır. Mevzuatımızda kripto paralarla ilgili herhangi bir söylem bulunmadığı ve kripto paralar kullanılarak vergi kaçırma, kara para aklama gibi yasadışı işler yapılmadığı sürece kripto para kullanımı yasal olduğu söylenebilecektir. Bu nedenle Türkiye’de kripto paralar ile alışveriş yapmak, al-sat yaparak yatırım yapmak ve madencilik yaparak kripto para üretmek Türkiye’de henüz suç kapsamında değildir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
sefser
tekrar soyluyorum aklim almiyor avrupada bazen kucuk haberler disinda birtane haber de gazete de okumadim gormedim . risksiz yuksek kazanc yoktur unutmayin yakinda bunu patlatacaklar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.