İnternet

Twitch çalışan sayısını azaltıyor

E-ticaret deve Amazon'un sahip olduğu oyun yayın platformu Twitch çalışan sayısını azaltacağını açıkladı.

Twitch küçülme kararı aldı!

Yakın zamanlarda yeni bir Fortnite rekorunu kırma başarısına sahip olan Twitch,  ikisi markanın köklü çalışanı olmak üzere toplamda 25 çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ''bazı departmanlar adına düzenlenmeye gidildiği'' belirtildi ancak şirket hala bu yıl yüzde 30 oranında bir yükselme hedefine sahip. Yollarını ayıran insanlar arasında iyi bilinen isimlerden Twitch topluluğunun başkan yardımcısı Justin Wong ve pazarlama direktörü Ben Goldhaber de bu isimler arasında.

Twitch çalışan sayısını azaltıyor - Resim : 1Twitch çalışan sayısını azaltıyor - Resim : 2

Bu durum üzerine açıklama yapan Twitch ''Overwatch ve Fortnite gibi büyük başarılarla 2018 yılına geçimizi gerçekleştirdik ve düzensiz bir şekilde bir büyüme gerçekleştirmekteydik. %30 büyüme hedefi içerisinde bu düzensizlik konusuna el atmak amacıyla bazı departmanlarımıza düzenleme yapmak durumunda kaldık. Bu ekip düzenlemelerini gerçekleştirirken ana odağımız her zaman toplum için önemli olan alanları öncelendirmek olacak'' açıklamalasında bulundu.

İlerleyen dönemlerde bu durum hakkında daha farklı gelişmeler gerçekleşir mi bilemeyiz ancak bu düzenlemeler umarız Twitch'in başarı hikayelerini etkileyecek sebeplere yol açmaz.

Hali hazırda Fortnite şuan Twitch cephesindeki kullanıcıların odak noktası olmuş durumunda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.