İnternet

Twitter Highlights şimdi 35 dilde hizmet veriyor

Twitter’ın, push bildirimleri aracılığıyla ilginç içeriklerin anlık özetini sunduğu Highlights’ı 35 dilde desteklediğini duyurdu.

Twitter Highlights şimdi 35 dilde hizmet veriyor

Twitter ana sayfanız, tweetlerinize bakmak ve onlarla ilgilenmek için harika bir yerken, biliyoruz ki aslında gerçekten görmek isteyeceğiniz her şeye bakmak için zaman bulmak biraz zor olabiliyor. Artık Twitter’da çok daha iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Daha önce, bütün Android kullanıcıları için İngilizce Highlights’ı sunulmuştu; bugünden itibaren ise bu deneyimi Twitter’ın desteklediği 35’den fazla dilde global olarak genişletiliyor.

Highlights, hızlı, basit bir Twitter özeti, size sizinle en alakalı olan ilginç şeylere çabuk bir şekilde ulaşmanıza izin verir. Highlights’ınızı oluşturmak için, sizin takip ettiğiniz insanlar arasında popüler olan hesaplara ve konuşmalara, sizin yakın bağınız olan kişilerin Tweetlerine, çevrenizde veya networkünüzde trending olan konulara ve etkinliklere, son olarak da takip ettiğiniz insanlar içerisinde popüler veya trending olan kişilere bakıyoruz.

Highlights’la telefonunuza Highlights’ınızın hazır olduğunu bildiren bir bildirim alacaksınız. Bu bildirimi açtığınızda, doğrudan yeni bir birime sahip Highlights’ınızın bulunduğu Twitter uygulamanıza yönlendirileceksiniz. Bütün içeriğe ekranınızda parmağınızı sağdan sola doğru kaydırarak bakabilirsiniz. En sonuncusuna ulaştığınızda,bir diğer dokunuş sizi doğrudan kendi ana sayfanıza geri yönlendirecektir. Aynı zamanda Highlights’ınıza her zaman ana sayfanızdaki ona ait ikona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Android’in güncelleştirmesini yapmış çoğu kişi otomatik olarak Highlights bildirimleri almaya başlayacak. Bildirimlerin açık olduğundan emin olmak için telefon ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer bildirimleriniz açık değilse, aşağıda bunu nasıl yapmanız gerektiğini anlatan açıklamaya ulaşabilirsiniz;

  • 1.İkonun üzerine tıklayın ve sonrasında Ayarlara girin.
  • 2.Bildirimleri almak istediğiniz hesabı seçin.
  • 3.Mobil bildirimlerin üzerine tıklayın ve açık olduklarından emin olun.
  • 4.Highlights’ın yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Bu deneyim öncelikle Android üzerinden sunuluyor ve gelecekte Highlights’ı diğer platforlara da taşınacak!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.