İnternet

Twitter, PostGhost arşivini bugün kapattırdı

Popüler gönderileri saklayıp, arkadaşlarıyla daha sonra paylaşmak isteyen kullanıcılar için oluşturulan PostGhost.com, Twitter tarafından kapatıldı.

Twitter, PostGhost arşivini bugün kapattırdı

Twitter fenomenlerinin ve ünlülerin popüler gönderilerini arşivleyen PostGhost.com sitesi, Twitter tarafından kapatıldı.

Bu hafta kullanıma açılan PostGhost 10.000’den fazla takipçisi bulunan onaylı hesapların attığı tweetleri arşivleyen PostGhost bugün Twitter tarafından uyarıldıklarını ve bu sistemi kapattıklarını açıkladı.

Daha önce Politwoops'u kapattıran Twitter, şimdi de PostGhots isimli tweet arşiv servisini kapattırdı. Şirketin PostGhost’a yazdığı mektupta silinmiş tweetleri arşivlemenin servisin kullanım şartlarına aykırı olduğu yer alıyor. Bunun üzerine bu karar katılıp arşivini kapatan PostGhost verdiği uzun cevapta bu tarz halk için önem arz eden kişilerin tweetlerinin saklanması gerektiğini dile getiriyor.

PostGhost onaylanmış hesaba sahip Twitter kullanıcılarının tweet geçmişinin saklanması gerektiğini ve insanların bunu görmeye hakkının olduğunu açıkladı. Böyle insanların daha sonra yazdıkları şeylerden suçluluk hissetmemeleri gerektiği bu yüzden de tweetlerinin saklanmasında bir mahzur olmaması gerektiği PostGhost tarafından belirtilenler arasında yer alıyor. PostGhost kapandı ve burada ilginç bir durum var. Mikroblog sitesi burada ince bir çizgi çekiyor. Sorumluluk sahibi olması gereken politikacıların halk tarafından takip edilebilmesi kuralları esnetebilecek bir halk hizmeti ancak diğer kullanıcılarda böyle bir şey söz konusu değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.