İnternet

Twitter reklam düzenini değiştiriyor!

Sponsorlu olarak devam ettiği reklam düzeninden istediğini alamayınca, çareyi düzeni değiştirmek gördü.

Twitter reklam düzenini değiştiriyor!

Dünya iki dev sosyal medya firmalarından birisi olan Twitter, sponsorlu reklam düzenini değiştirme kararı aldı. Şuanda uyguladığı kararı istediklerini elde edememesine bağlayabiliriz. Sosyal Medyalar arasında en büyük rakibi olan Facebook reklamlar konusunda oldukça ileride.

Kullanıcısı ve kullanım sıklığı hızla artmasına karşın bu kapasitesini reklam ve gelire çevirmekte güçlük çeken mikroblog, Twitter kurulduğundan beri reklam almamış, sponsorlu Tweetlerle yetiniyordu.

1329560367_twitter-money2.jpg

Peki kimler reklam verecek ?

Şuanda geliştirilen projeye göre sadece American Express kartı bulunanların başvurabildiğini görüyoruz. Yakında tüm kredi kartları için başvurulara açık olacak Twitter yeni geliştirdiği bu model ile büyük bir bütçe düşünüyor. Ekonomisini geliştireceğine inandığı bu model Twitter için çok önem arz ediyor.

Twitter'ın bugüne kadar aldığı reklam gelirlerini diğer medyalarla karşılaştırdığımızda çok zayıf bir rakam ile karşımıza çıkıyor ;

Yıllık gelir dağılımı karşılaştırması ;

Twitter     : 139.5 milyon dolar
Facebook : 3.2 milyar dolar
Google     : 36.5 milyar dolar

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.