İnternet

Twitter reklamlarında daha çok Türk marka göreceğiz

Twitter'ın anlaştığı Türk firma ile artık Twitter reklamlarında daha çok marka göreceğiz.

Twitter reklamlarında daha çok Türk marka göreceğiz

Twitter Türkiye lansmanı bugün yapıldı ve bununla birlikte, GenArt Medya kurucu ortaklardan Burak Yılmaz, Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes ile birlikte Twitter'ın Lokalizasyon Yöneticisi Aslı Sayitoğlu da Twitter'ın Türkiye'de kullanacağı reklam ürünleri hakkında bilgi verip, basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

İlk etapta büyük reklamverenlere yönelecek olan GenArt Medya, uzun vadeli süreçte küçük ya da orta ölçekli firmaların da reklam vermesini sağlamayı hedefliyor. Açıklamaya göre Promoted Trends için minumum 15 bin dolar, Promoted Tweets ve Promoted Account için minumum 10 bin dolarlık bütçeler ayrılmış.

1360240685_twitter-logo-hashtag.jpg

Türkiye'de ayrı ofis açmayan Twitter'ın, GenArt Medya üzerinden ülkemiz vergi sistemine tabi olacak. GenArt Medya, sadece Twitter'daki reklam satışı anlamında Türk markalara hizmet verecek. Olası bir halka arzı öncesi Twitter, Twitter reklamlarına ağırlık vermeye başladı ve tüm dünyada pek çok iş ortaklığına imza attı.

Çok yakında daha fazla Türk markasını Twitter reklamlarını verirken görebileceğiz gibi görünüyor. Bu açıdan yapılan iş ortaklığı anlaşması Türkiye için çok önemli ve güzel bir gelişme.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.