İnternet

Twitter takipçisi nasıl arttırılır?

Bir araştırma sonucunda Twitter takipçisinin nasıl arttığı öğrenildi.

Twitter takipçisi nasıl arttırılır?

Sosyal medya devi Twitter için bir araştırma yapan Georgia Teknoloji Enstitüsü, takipçilerin nasıl arttırıldığını araştırdı.

Amerika'da bilişim alanında yaptığı araştırmalarla tanınan enstitü, bu araştırmayı yapmak için 500 Twitter üyesini takibe aldı. 15 ay boyunca Twitter üyelerini takip eden araştırmacılar, takipçilerin Twitter'daki paylaşımlarını inceledi. Araştırma kapsamında 500 bin tweet incelendi ve bunun sonucunda Twitter üyelerinin takipçilerini nasıl çoğalttığını buldu.

1367651048_twitter-featured2.jpg

Eric Gilbert liderliğinde yapılan araştırmaya göre, Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarını arttırmak için kendilerinden çok fazla bahsetmemeliler. Kendileri ile ilgili değilde bir konu hakkında bilgi vermek amacıyla yazdıkları tweetler neredeyse 30 kat daha fazla ilgi görüyor.

Ayrıca mutluluk içeren tweetlerin yazılmasını öneren araştırmacılar, '#' Hashtag kullanımının da az olmasının takipçi sayısı için önemli olduğunu vurguladılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.