İnternet

Twitter'da işten çıkarmalar yaşanabilir

Şirketin yeni CEO'su Jack Dorsey maliyet azaltıcı tedbirler almayı planlıyor. Bu tedbirlerin başında işten çıkarmalar yer alıyor.


Dünyanın popüler mikroblog sitesi Twitter’da işten çıkarmalar yaşabilir. Şirketin çiçeği burnunda CEO’su Jack Dorsey Recode sitesinin iddiasına göre işten çıkarmalar da dahil olmak üzere maliyet azaltıcı önlemler planladığını açıkladı. İşten çıkarmaların dünya genelinde yaşanacağı ve kısa süre içerisinde gerçekleşeceği bildirildi. Bir Twitter sözcüsü ise “Söz konusu dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorumda bulunmayacaklarını” açıkladı.

Twitter son dönemde yavaş bir büyüme içerisinde dolayısıyla bu yönde bir adım atılması bekleniyordu. Özellikle Twitter’ın mühendis kadrosunda işten çıkarmaların yaşanacağı gelen bilgiler arasında.

Twitter halihazırda aylık 316 milyon aktif kullanıcıya sahip. Buna karşılık Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı ise 1.5 milyar. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.