İnternet

Twitter'da Pokemon Go çılgınlığı

Yapılan araştırmaya göre Twitter'da son bir haftada TT (Trend Topic) listesinde, süre olarak en çok kalan konu Pokemon Go oldu.

Twitter'da Pokemon Go çılgınlığı

Somera, Pokemon Go'nun çıktığı günden beri sosyal medya üzerindeki yansımalarını analiz etti. Araştırmaya göre Türkiye'de toplam 170.338 ileti ile konuşulan Pokemon Go, 930 milyon erişime ulaşmış durumda. Pokemon Go'yu konuşan kullanıcıların %67’sini ise erkekler oluşturuyor.

1468496612_somerapokemongoinfografik.jpg

Araştırma sonuçlarına göre, çıktığından beri günde yaklaşık 25 bin ileti ile konuşulan Pokemon Go, en yoğun gününü uzun bayram tatili dönüşündeki ilk Pazartesi günü 40 bine yakın ileti ile yaşadı. Konuşulma oranlarının gece saatlerinde daha çok olması beklenirken, konuşulma en çok öğlen saatlerinde artıyor ve iş çıkış saatlerinde azalıyor.

En çok konuşulan Pokemon ise Pikachu olarak göze çarpıyor. Bulbasaur, Squirtle ve Charmender onu takip eden Pokemonlar olurken, kullanıcılar Zubat'ın her yerde karşılarına çıkmasından rahatsızlık duyduğunu belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.