İnternet

Twitter'dan anlık foto yükleme sistemi!

Twitter kendi sistemine fotograf yükleme aracını yayınladı.


Kendinizi ifade etmenin 140 karakterlik mikroblog sitesi olan twitter 200 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Aynı zamanda günde 65 milyon tweet atılıyor.

Kurulduğu günden beridir video ve fotorgraf yükleme sistemini başka siteler üzerinden gören twitter , Haziran ayında yerleşik bir resim ve video yükleme hizmeti üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Şimdi ise anlık kendi sitesine fotograf yükleme sistemini yayınladı. 

1312987643_twitter-resim.png
Mesaj kutusunun sol at kısmına yerleştirilmiş olan resim yükleme butonuna tıklandığında popup açılıyor ve resim yüklemenize izin veriyor. Yükledikten sonra ise önizleme kısmında kısa bir yazı yazabiliyorsunuz. Korumalı hesaplar yerleşik resim yükleme hizmeti ile yayınlanmış resimleri göremeyecek. Yakın zamanda da galeri özelliğinin de olacağı belirtildi.

Twitter daha önce yerleşik fotoğraf yükleme özelliği için Photobucket resim yükleme platformuyla ortak çalışmıştı. Sistemin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bilgiye Twitter?ın yardım başlıklarından ulaşabilirsiniz. Resimli tweet silindiğinde tweet ile birlikte resim de sistemden silinmiş oluyor.

Uygulama geliştiricilerin in de kullanımı içinbir resim yükleme API?si hazırlanmış fakat hizmet tüm kullanıcılara ulaştıktan sonra geliştiricilere sunulacak.
Uygulama en çok TwitPic ve Yfrog gibi üçüncü parti resim yükleme sitelerinin hitini azaltacak. Şirket bu sitelerin yine kullanılmaya devam edeceğinin altını çizdi. Üçüncü parti sitelerinin galeri özelliği ise şimdilik bir farklılık olarak duruyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.