İnternet

Twitter'dan da alkol yasağı geldi!

Her şey bitti sıra Twitter'a geldi!


Twitter geçtiğimiz saatlerde yayına aldığı uygulamayla birlikte milyonları şaşırtan bir karar almış oldu. Geçtiğimiz yıllarda da zaman zaman sansasyonel işlere imza atan dev sosyal medya aracı Twitter, geçtiğimiz saatlerde yine bir ilke imza attı. Dünyanın en aktif kullanılan 2. sosyal medya hizmeti olan Twitter, yeni bir sansür ile gündemde.

18 yaşın altındaki kişiler açtıkları Twitter hesaplarıyla birlikte marka ve onaylanmış olan alkol hesaplarını takip edemeyecekler. Takip için onay 18 yaş üstü bir profile sahip olunması gerekiyor. Bu çok büyük bir engel ve aşılamayası bir sorun değil fakat kağıt üstünde yapılması gereken bir önlem olarak karşımıza çıkıyor.

1385544046_twitter-ipo-share-price.jpg

Örneğin herhangi bir alkol markasını takibe aldığınızda söz konusu alkol markasının Twitter hesabı size özel mesaj yani DM gönderiyor. Bu özel mesajda ise kullanıcının yaş bilgisinin doğrulanması isteniyor. Bu doğrulama 24 saat içinde yapılmazsa söz konusu hesap sizi takipçi listesinden çıkarıyor ve hesabı artık takip edemiyorsunuz. Bunun dışında eğer söz konusu şirketin yaş kriterinin altındaysanız otomatik olarak takip listesinden düşüyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.