Twitter'dan 'Kov Beni' uyarısı

Twitter, yeni bir uyarı aracını kullanıma sundu.

Twitter'dan 'Kov Beni' uyarısı

Twitter ilginç uygulamalara imza atmaya başladı. Dev sosyal blog işlerine ve patronlarına duydukları öfkeyi attığı tweetlerle açıkça dile getiren kullanıcılarına uyarıda bulunmak amacıyla 'FireMe' (kov beni) adını verdiği yeni bir uyarı aracını kullanıma sundu.

Kullanıcıları esprili bir dille uyaran FireME aracı, Hanover Üniversitesi tarafından geliştirildi ve uyarı aracı, kötü yorumda bulunanları ele veren sözleri tarayan bir algoritmaya sahip.

1364465079_sorry-marketers-you-re-doing-twitter-wrong-report-692a5ff817.jpg

FireMe, kullanıcıların 100 tweette hangi sıklıkla işlerinden ve patronlarından olumsuz ifadelerle söz ettiğine ve hakaret içeren sözler kullandıklarına kontrol edecek ve yaptığı hesaplama ile risk oluşturabilecek bir skora ulaşınca kullanıcıya, "Patronunun senin, 'İşimden çok nefret ediyorum' dediğini öğrendiğini düşün. Sen bu sözleri Twitter'da söyledin ve tüm dünya bunu görebilir" biçiminde bir tweet atıp kişiyi uyarıyor.

FireMe aracını geliştiren ekip, uyarı aracının kullanıldığı 3 hafta içinde 4 bin 304 uyarı alan kullanıcıdan 249'unun, 2 saatte tweetlerini sildiğini söyledi.