İnternet

Twitter'ın yeni CEO'su resmen açıklandı

Twitter'ın CEO'luk görevini geçici olarak yürüten Jack Dorsey artık resmen Twitter CEO'su.

Twitter'ın yeni CEO'su resmen açıklandı

Dick Costolo’nun 1 Temmuz’da Twitter CEO’su görevinden istifası sonrası koltuğu geçici olarak devralan Jack Dorsey, şirketten yapılan resmi açıklamaya göre kalıcı olarak CEO’luk koltuğuna atandı. Aynı zamanda Twitter’ın kurucularından olan Dorsey, Twitter’ın ilk kurulduğu yıllarda da CEO’luk görevini üstlenmişti.

Jack Dorsey kurucusu olduğu mobil ödeme şirketi Square'un da CEO’luk görevini yürütüyor. Dorsey’in Twitter CEO’luğunda kalıcı olması için Square ile bağlarını koparması gerektiği yönünde haberler ortaya atılmış olsa da, Dorsey Square’deki CEO’luk görevini devam ettirecek. 

Jack Dorsey kimdir?

Jack Dorsey (19 Kasım 1976 doğumlu) Amerikalı yazılım mimarı ve işadamı. Birçok kişi tarafından Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square'un kurucusu kimliği ile tanınır. 2008'de MIT Technology Review tarafından "35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi"den biri seçildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.