İnternet

Uber CEO'su önce istifa etti, şimdi hisselerini satıyor

Uber’in ilk kurucularından ve eski CEO’su Travis Kalanick, 1,4 milyar dolar değerindeki hisselerini SoftBank’a satmaya hazırlanıyor.

Uber CEO'su önce istifa etti, şimdi hisselerini satıyor

Dünyaca ünlü taşımacılık firması Uber'in kurucularından ve eski CEO'su Travis Kalanick, şirketle kalan son bağını satışla birlikte koparmak istiyor. Önceki aylarda görevinde istifa eden Kalanick, şimdi de şirketten kalan hisselerini Softbank'a satmaya hazırlanıyor.

Daha önce pek çok kez hiç hisse satmadığını dile getirerek gündeme gelen Kalanick'in istifası olay olmuştu. Temmuz 2017'de şirketin ayrımcı kültürüne ve rakiplerine karşı gösterdiği etik dışı uygulamaları kabul etmeyerek istifa etmişti.

Son zamanlarda oldukça fazla yatırım yapan Softbank, en son Google'dan Boston Dynamics'i satın almıştı. Yine Uber'in %15 hissesi için geçtiğimiz aylarda anlaşma yapmıştı. Eski CEO'dan alacağı hisselerin bedeli ise 1,4 milyar dolar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.