İnternet

Veeam Vizyonerler Quadrantı’nda

Değerlendirme, vizyonun bütünselliğine ve bunun gerçekleştirilebilir olmasına göre yapılıyor.

Veeam Vizyonerler Quadrantı’nda

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software üstüste üçüncü yıl 2015 Gartner Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Uygulamalar Magic Quadrantı Vizyonerler Quadrantı’nda yer aldı. 

Veeam CEO’su Ratmir Timashev Veeam’in devam eden inovasyonunun ve pazar payındaki artışının bir göstergesi olarak bu yılki Gartner Magic Quadrant’ında hem vizyonlarının bütünselliği hem de bunun gerçekleştirilebilir olmasındaki gelişmeleriyle yer aldıklarını belirtiyor. “Gartner’ın da belirttiği gibi yedekleme / kurtarma yazılımı ve entegre edilmiş cihazlar pazarı yüzlerce olmasa da düzinelerce satıcıyı kapsıyor ve bu rapor dünya çapında pahalı ürün alan orta büyüklükteki şirketler pazarında ve büyük şirket ortamlarında güçlü bir şekilde varlıklarını gösteren şirketleri ayrıştırıyor. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde Veeam Availability Suite™ v9 ürününün genel satışa çıkarılmasıyla Veeam’in şirketlerdeki varlığı modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesini sağlayarak güçlenmeye devam edecek. v9, 100’den fazla yeni özelliğiyle 145.500 Veeam müşterisine ve onlara her ay kattığımız 3.500 yeni müşteriye kesintisiz çalışabilme imkanı verecek.” 

Gartner’a göre Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Cihazlar için oluşturulan Magic Quadrant fiziksel sunucu ve sanal sunucu dosyaları, uygulamalar, sistem görüntüleri ve uç nokta cihazlarının korunması, yedeklenmesi ve kurtarılması için yeni ürünler, çözümler ve teknikleri içeren şirket yedeklemesinin evrimini tanımlıyor. Bu yedekleme ürünleri kasete geleneksel yedekleme, rastgele erişimli medyaya (disk, flash-disk v.b.) ya da daha önce kullanılan yedekleme hedeflerini (sanal kaset kütüphanesi – VTL gibi), veri azaltmayı (sıkıştırma, tekrar kopyalama, tekil örnekleme gibi), ekran görüntüsünü, heterojen kopyalamayı ve devamlı veri korumayı (CDP) taklit eden cihazlara yedekleme gibi özellikler sağlıyor.

Bu yılki Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Cihazlar için oluşturulan Magic Quadrant’ta görev alan Başkan Yardımcısı ve Tanınmış Analist Dave Russell, Araştırma Yöneticileri Pushan Rinnen ve Robert Rhame kurumlara geleneksel yedekleme yazılımına ek olarak genişletilmiş koruma yetkinlikleri ve teknikleri sunan satıcılardan giderek daha fazla yedekleme ürünü seçimi gerçekleştirdiklerini belirtiyorlar. Kurumların birçok metot, teknik ve hedef yoluyla kritik veriyi yedeklemenin değerini anlamaya başladıklarını da ekliyorlar. 

VeeamON 2015: Dünyanın İlk Kesintisiz Çalışan Veri Merkezi Etkinliği 26 – 29 Ekim 2015 tarihlerinde Las Vegas, Nevada’daki Aria Resort and Casino’da gerçekleşecek. Veeam, ikinci yılında sektörün önde gelen uzmanlarını, Veeam müşterilerini ve iş ortaklarını kesintisiz çalışmayı nasıl sağlayabileceklerini öğrenecekleri bu etkinlikte bir araya getiriyor. Ön kayıtlar başladı. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.