İnternet

VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir mi?

Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker Tabakçı'nın yapmış olduğu açıklamada VPN ile FETÖ arasındaki bağdan bahsedildi. VPN kullanmanın, sizi bu suçluların iş birlikçisi durumuna düşürme ihtimalinin olduğu söyleniyor.

VPN kullanmak sizi FETÖ'cü yapabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan olaylardan dolayı; ülke bütünlüğünü korumak, halkı galeyana getirmemek ve asparagas haberleri engellemek için Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi sitelere erişim kısa süreli engellenmişti. DNS'in bile fayda etmediği bu engel ancak VPN kullanarak aşılabiliyordu. Ancak VPN kullanmanın bir takım sakıncalarının olduğu Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker Tabakçı'nın yapmış olduğu açıklama ile gündeme geldi.

AA'ya konuşan İlker Tabakçı; "FETÖ'ye mensup kişiler YouTube’nun yasaklandığı zamanlarda bile VPN üzerinden giriş yapıp Türkiye’de oldukları halde kendilerini Amerika’da, İngiltere’de veya Almanya’da gibi göstererek söz konusu sitelere erişim sağlayıp konulan yasakları ihlal ettiler. Bu program telefonların yanı sıra iPad ve bilgisayarlara da kurulabilen bir programdır. Devletimiz bunların önüne geçmek için her türlü önlemi alıyordur. Bu gibi yazılımlardan uzak durmak gerek. VPN kullanmanın bizi bu suçluların birlikçisi durumuna düşürme ihtimali de vardır." şeklinde konuştu.

Bu açıklamadan VPN ile yasakları ihlal etmenin bir yaptırımı olabileceği çıkıyor. Sanal ağ ile başka yerlerden VPN yardımıyla internete bağlanmanın sizi FETÖ iş birlikçisi durumuna nasıl düşüreceği henüz bilinmiyor. Ancak ülkemizde söz konusu Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi sitelere şu an DNS bile kullanmadan ulaşılabiliyor. 

1478520929_pagebylocku-desifre-eden-mit-darbe-girisimini-neden-haber-alamadi060022185.jpg

Yorumlar
istemeyen
ya kendi kendine bu uygulama yükleniyor siliyorum olmuyo bi çare söylermsiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.