İnternet

'Web sayfasında yönlendirme döngüsü var' nedir?

Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasının sebebi ve çözümü nedir?


PC'nizde Google Chrome tarayıcısı ile Facebook, Gmail, Youtube gibi sitelere girmek istediğinizde "Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var" hatası ile karşılaşınca ne yapmam gerekiyor.

Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasının sebebi ve çözümü:

Facebook, Gmail, Youtube, Google gibi veya başka sitelere girerken Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız bu hatanın anlamı şudur. Girmiş olduğunuz web sitesi sizi tekrardan bulunduğunuz siteye yönlendiriyor ve bu da bir kısır, sonsuz döngüye yol açıyor demektir. Örneğin siz Gmail'e girmek istediğinizde adres satırında Gmail yazıp enter'a bastığınızda Gmail içinde bulunan bazı kodlar sizi tekrardan Gmail adresine yönlendiriyor demektir.  Peki böyle bir durum neden olur?

Böyle bir sonsuz döngüye sebep olan girmiş olduğunuz sitedeki kodlardır (Muhtemelen kullanıcı taraflı, javascript kodlar). Eğer girdiğiniz site bir şekilde sizin sistem saatinizi, tarihinizi kullanan kodlar barındırıyor ve bu bilgiler hatalı ise böyle bir durum ortaya çıkabilir.

Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız şunları deneyin:

●Varsa VPN, Proxy yazılımını varsa devreden çıkartın.

●Sistem tarih ve saatinizi kontrol edin.

●Tarayıcı verilerini temizleyin.

●Tarayıcını sıfırlamayı deneyin.

Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatasını başka bir sitede, Youtube, Facebook, Gmail,  gibi büyük siteler haricinde bir sitede alıyorsanız, ste yöneticisi yanlış bir yönlendirme yapmış olabilir bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem yok. Eğer bir web geliştiriciyseniz ve kendi web sitenizde Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var hatası alıyorsanız:

Bu hatanın sebebi yapmış olduğunuz yanlış bir yönlendirmedir. Örneğin bir asp.net geliştirici iseniz sayfa içinde kullandığınız yanlış bir "Response.Redirect" ifadesi buna sebep olabilir. Yine IIS üzerinde yaptığınız yanlış bir yönlendirme sonsuz döngüye yol açabilmektedir. Bu durumda hatayı düzeltmek için ya kodları ya da IIS yönlendirmesini düzeltmeniz gerekir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.