İnternet

Apple WWDC 18'in tarihini açıkladı!

Apple'ın geliştiriciler için düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinin tarihi açıklandı. iOS 12 ve yeni ürünlerin tanıtılacağı WWDC 18, dolu dolu geçecek.

Apple'ın iOS 12'yi duyuracağı WWDC 18'in tarihi açıklandı

Apple, her yılın Haziran ayında geliştiriciler için Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliği düzenliyor. WWDC etkinliğinde iOS, macOS, watchOS ve tvOS'in yeni sürümlerinin yanında yeni ürünlerde sergileniyor. Cupertinolu devin bu yıl düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinin tarihi ise bugün açıklandı.

Apple'ın geliştiricilere gönderdiği mailde WWDC 18 için 4 - 8 Haziran 2018 işaret ediliyor. Kaliforniya'daki McEnery Convention Center'da düzenlenecek olan etkinlikte; iOS 12, tvOS 12, watchOS 5 ve macOS 10.14 güncellemeleri tanıtılacak.

Bu etkinlikte Face ID destekli yeni iPad Pro'nun da tanıtılacağını düşünüyoruz. Ayrıca Apple, çevrimiçi müzik servisi Apple Music için yeni özellikleri de duyurabilir.

iOS 12'den kısaca bahsetmek gerekirse; Apple bu sürümde yenilikten daha çok iOS 11'in hatalarını gidermeye ve daha stabil bir iOS sürümü sunmaya odaklanacak. Büyük çaplı yenilikler ise sistem oturduktan sonra iOS 12.1 veya iOS 12.3 ile sunulabilir.

macOS tarafında ise artık köklü bir değişikliğin yapılması gerekiyor. Ancak yeni sürümde High Sierra'da yaşanan performans sorunları çözüme kavuşacak.

watchOS 5 ise yeni Apple Watch'un tasarımına uygun bir şekilde geliştirilebilir. Bu da bizleri bambaşka bir deneyimin beklediğinin işareti olabilir.

Apple WWDC 18'in tarihini açıkladı! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.