İnternet

Yandex "Bulut Teknolojisi"ni duyurdu! ('Yandex.Disk')

Rus firma hız kesmeden yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor!

Yandex "Bulut Teknolojisi"ni duyurdu! ('Yandex.Disk')

Ülkemizde son zamanlarda yaptığı yeniliklerle çok yakından tanınan ve beğenilen firma Yandex, hatırlayacağınız üzere arama motoru sektörüne çok hızlı bir şekilde  bir kaç ülkede eş zamanlı olarak giriş yapmıştı. Muhteşem girişinin ardından projelerine hız kesmeden devam eden firmanın son bombası geçtiğimiz saatlerde tanıtıldı.

Yandex, yeni, "Bulut Teknolojisi" Yandex.Disk'i duyurdu. Yandex.Disk kullanıcılarına 10 GB'a varan geniş bir alan sunarak bulut teknolojisine ilk adımlarını atmış oldu. Yandex'in yeni hizmetiyle birlikte internet bağlantınızın olduğu her noktadan 10 GB boyutundaki belgelere, fotoğraflara, filmlere veya müzik parçalarınıza ücretsiz bir şekilde ulaşabilir gerektiğinde indirip kullanabilirsiniz.

1340805767_665x300-copy.jpg
Sıradan bulut teknolojilerinin üstüne çıkan Yandex.Disk'teki farklılıklardan birisi de firmanın bir diğer hizmeti olan Yandex.Mail ile entegreli olması. Mailler için 10 GB harici bir yeri kullanan teknoloji bulut bilişim teknolojisinde çığır açacak gibi duruyor.

1340805879_ekran-alintisi.jpg
Konu ile alakalı olarak Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov, "Bir bulut depolama servisi olan Yandex.Disk'te her türlü verinizi güvenle saklayabilirsiniz. Bilgisayarınız bozulsa bile Disk'teki dosyalarınıza hiç bir s¸ey olmaz. Gerekli senkronizasyonu sagˆlayan Disk sayesinde, bir belge üzerinde evinizdeki bilgisayarda çalışmaya başlayıp, ofisteki bilgisayarınızda devam edebilirsiniz. Masaüstü uygulaması sayesinde dosyalarınıza çevrimdışıyken de ulaşabilirsiniz" diyor.

Yandex.Disk ile birlikte sunulan 10 GB'lık geniş alana ister Windows platformundan, isterseniz MacOS platformundan ya da mobil platformların kralı olan iki seçkin işletim sistemi Android ve iOS'dan ulaşabilirsiniz! Yandex'in yeni hizmeti hakkında detaylı bilgi için Yandex.Disk'i ziyaret edebilirsiniz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.