İnternet

Yandex'ten Türkiye'ye iki önemli atama

Yandex Türkiye'ye iki önemli CFO ve CMO getirildi.

Yandex'ten Türkiye'ye iki önemli atama

Yandex Türkiye'den yaptığı açıklamada Cem Sezer'in Yandex.Türkiye CMO'su olduğunu duyurdu. 

Cem Sezer, Yandex'in pazarlama faaliyetlerinin başına CMO olarak getirildi. 2005 yılından beri  Samsung Electronics bünyesinde, pazarlama departmanında birçok pozisyonlarda çalışan Cem Sezer, 2009'dan bu yana Mobil Ürünlerden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Samsung Electronics Türkiye'de görev yaptığı zamanda yönettiği global ve lokal projelerle, Türkiye pazarında liderliğe yükselişinde önemli bir rol oynadı. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden mezun olan Sezer, Koç Üniversitesi'nde Executive MBA öğrenimine devam ediyor. 

Yasemin Utku, Yandex Türkiye'de finansın başında CFO olarak göreve başladı.Kariyerine 1999'da BDO International bünyesindeki Denet YMM'de danışman olarak yapan ve 2001'den itibaren Denetçi olarak devam eden Yasemin Utku, 2004 yılından bu yana Software A.G. çatısı altında Finans Direktörü olarak görev aldı. Utku, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu ve 2 çocuk annesi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.