İnternet

Yemeksepeti.com'a göre Android ve iOS kullanıcılarının yeme alışkanlıkları

Android kullanıcıları tercihlerini döner, çiğ köfte gibi geleneksel tatlardan yana kullanırken, iOS kullanıcılarının tercihi ise suşiden yana.

Yemeksepeti.com'a göre Android ve iOS kullanıcılarının yeme alışkanlıkları

Yemeksepeti.com, mobil uygulaması aracılığıyla Android ve iPhone (iOS) kullanıcılarının yeme alışkanlıklarını değerlendirdi. Yemeksepeti.com mobil uygulamasından verilen siparişlere göre Android ve iPhone kullanıcıların yeme alışkanlıkları farklılık gösteriyor. Siparişlerin yüzde 60’ı iPhone’lar üzerinden gerçekleşiyor.

iPhone kullanıcıları aynı zamanda Android kullanıcılarına göre paket başına yüzde 17 daha fazla para harcıyor. Yaş grubu dağılımına baktığımzıda, yaş büyüdükçe iPhone'dan sipariş verenlerde artış yaşandığı gözleniyor. 

Her iki platformun kullanıcılarının damak tatları da farklılık gösteriyor. Android kullanıcıları daha çok çiğ köfte, döner ve lahmacun gibi geleneksel tatlardan sipariş verirken; iPhone kullanıcıları suşi, salata ve zeytinyağlı yemeklere ağırlık veriyor.

1439978534_1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.