İnternet

Yerli arama motoru Yaani tanıtıldı

Yerli arama motoru Yaani tanıtıldı. Arama motoru Yaani hakkındaki detaylar haberimizde. Bakalım Yaani bizlere neler sunuyor?


Turkcell, bugün düzenlemiş olduğu etkinlikte yerli arama motoru Yaani'yi tanıttı. Yerli arama motoru Yaani, sunduğu özellikler ile ön plana çıkıyor. Peki, yerli arama motoru Yaani'nin diğer arama motorlarına göre farklılıkları neler ve kullanıcılara neler sunuyor?

Yaani neler sunuyor?

Yaani; aile koruma modu, konum bazlı arama, en yakındaki vizyon filmleri arama, kota yemeyen arama, sosyal medya gündemi ve alışverişte en ucuz seçenek gibi opsiyonları bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Turkcell kullanıcıları Yaani uygulaması ile arama yaparken, internet kotalarından harcamıyor.

Yaani'nin App Store ve Google Play Store'da uygulaması da bugünden itibaren indirilebiliyor. İlerleyen dönemlerde yerli telefonlarda, Yaani uygulaması kurulu olarak gelecek.

Yaani kullanan kullanıcılar, önemli buldukları her şeye tek bir yerden erişim sağlayabilecekleri kişiselleştirilmiş bir internet deneyimine de sahip oluyor.

Yaani ile istediğiniz bilgiyi arayabilir, güncel haberleri okuyabilir, anında bulunduğunuz lokasyondaki hava durumunu öğrenebilir, size yakın restoranlar arayabilir, en yakın sinemada oynayan filmleri ve seansları öğrenebilir, aradığınız müziği Fizy ile dinleyebilir, favori sitelerinizi kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Yaani’nin en önemli özelliklerinden biri, Türkçe'nin farklı dil bilgisi yapısını anlayabilecek şekilde geliştirilmiş olması. Böylece Yaani Türkçe aramalarda çok daha doğru sonuçlarla kullanıcıların karşısına çıkacak. Türkiye’yle özdeşleşen bir sembol olarak nazar boncuğu ikonu kullanılan Yaani, kullanıcıların aramalarına göre bir süre sonra alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor. 

iOS için Yaani indir
Android için Yaani indir

1508918499_yaani.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.