İnternet

YouNow'a erişim engeli kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de uygulanan YouNow'a erişim engeli kaldırıldı.


Geçtiğimiz günlerde en popüler canlı yayın platformlarından biri olan YouNow'ın Türkiye'de erişime engellendiği ile ilgili bir bilgi paylaşmıştık. Yaklaşık 4 gündür erişim engeli uygulanan platform mahkeme kararıyla tekrardan erişime açıldı. Peki erişim engelinin ardında yatan sebep neydi?

1459175203_younow-tr.png

YouNow partneri olan ve platformda aktif yayın yapan Gazeteci Timur Akkurt'un Facebook sayfasında paylaştığı bilgiye göre Trabzon 1.Sulh Ceza Hakimliği YouNow'a verdiği erişim engelleme kararını kaldırdı. Ancak erişim engelinin kaldırılması kararı henüz operatörler tarafından işleme alınmış değil, YouNow'ın gün içinde tekrardan erişime açılması bekleniyor.

Ayrıca YouNow'ın kapatılması nedeniyle ilgili bir açıklama gelmediği için ortaya birçok iddia sürülmüştü ancak iddia edilen nedenler de asılsız çıktı. Timur Akkurt gün içinde YouNow'ın erişime engellenmesinin arkasında yatan sebebin YouNow'da yapılan kaçak maç yayını olduğunu ve YouNow'ın Lig TV'nin başvurusu üzerine kapatıldığını da takipçileriyle paylaştı.


 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.